Czy podróże samolotami są bezpieczne dla ciężarnych? Gdzie jechać na wakacje w ciąży? Do którego miesiąca można podróżować w ciąży?
Czy podróże samolotami są bezpieczne dla ciężarnych? Gdzie jechać na wakacje w ciąży? Do którego miesiąca można podróżować w ciąży?
Można bezpiecznie zrobić sobie wakacje w czasie ciąży, oczywiście pod warunkiem, że nie ma żadnych komplikacji ciążowych. Większość linii lotniczych nie przyjmie cię jednak na pokład samolotu w ostatnich 7
tygodniach ciąży. Wiele przyszłych matek nie czuje się na siłach, by wybrać się gdzieś w pierwszym trymestrze - większość stwierdza; że najlepszym czasem na wypoczynek jest drugi trymestr.

Czy podróże samolotami są bezpieczne dla ciężarnych?

Tak, choć jeśli występują u ciebie takie komplikacje, jak plamienie, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi lub wcześniej zdarzył ci się poród przedwczesny, lepiej przed podróżą porozmawiać z lekarzem. W przypadku prawidłowej ciąży można bezpiecznie planować urlop tak, jak zwykle to robiłaś. Dla większości przyszłych matek najlepszym czasem na podróże jest drugi trymestr, czyli okres między 14. a 27. tygodniem ciąży. Poranne nudności odeszły już do historii, masz więcej energii, a ryzyko poronienia zmniejszyło się znacznie, zatem możesz sobie pozwolić na luksus odpoczywania, spania godzinami czy przesiadywania wieczorami. Warto z tego skorzystać, bo na razie podróż jeszcze jest mało uciążliwa - nie trzeba brać fotelika samochodowego, wózka, pieluch bądź zabawek. Możesz korzystać z usług większości linii lotniczych do 36. tygodnia ciąży, oczywiście przy założeniu, że jesteś zupełnie zdrowa, nie spodziewasz się więcej niż jednego dziecka oraz wcześniej nie zdarzyło ci się urodzić przed terminem. W chwili kupowania biletu agenci biura podróży lub linii lotniczych nie zapytają, czy jesteś w ciąży, ale możesz być zatrzymana przed wejściem na pokład, dla­ tego też po 28. tygodniu ciąży będzie ci potrzeb­ ne zaświadczenie od lekarza, informujące o terminie rozwiązania i zapewniające, że w twoim przypadku mało prawdopodobny jest poród w czasie lotu. Każda linia lotnicza ma własne przepisy, zatem musisz powiedzieć oso­bie dokonującej dla ciebie rezerwacji o tym, że spodziewasz się dziecka, i zapytać ją, czy mimo to możesz podróżować ich linią (nie zapomnij, że to samo dotyczy podróży powrotnej!). Dokonując rezerwacji przez Internet, należy sprawdzić tę informację na stronie internetowej linii lotniczej.

Czy będąc w ciąży będę mogła wykupić ubezpieczenie na podróż ?

Ponieważ kobiety w ciąży są bardziej narażone od innych podróżnych, wielu agentów ubezpieczeniowych nie chce ubezpieczać tych kobiet, którym do rozwiązania pozostało 8 tygodni w dniu powrotu z wakacji (czyli w przypadku większości ciąż, około 32. tygodnia). Inni nie sprzedają ubezpieczeń jeszcze wcześniej przed terminem rozwiązania, bo już, w przypadku powrotu, w 27. lub 28. tygodniu. Oznacza to, że choć możesz nadal żądać odszkodowania za straty nie związane ze swym odmiennym stanem, nie dostaniesz odszkodowania w przypadku konieczności odwołania wakacji lub strat poniesionych w związku z ciążą. Jeśli często podróżujesz i masz wykupioną roczną polisę, powinnaś skontaktować się z ubezpieczycielem, by zapytać, jakie są zasady dotyczące ciężarnych. W razie czego możesz wykupić jednorazowe ubezpieczenie, pamiętając, aby poinformować ubezpieczyciela o tym, że spodziewasz się dziecka.

Jakiego rodzaju wypoczynek wybrać będąc w ciąży?

Teraz nad przygodę powinnaś przedkładać wygodę, pewien stopień ucywilizowania, odpowiedni standard higieny oraz dostępność opieki medycznej. Wybierz krótsze loty, lepiej na linii północ-południe, niż wschód-zachód, aby nie mieć problemów z przystosowaniem się do zmiany czasu. Lepsze do wypoczynku będą kraje o umiarkowanych temperaturach niż te, w których panują upały.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!