Czy zwierzęta widzą w podczerwieni? Czy psy widzą tak jak ludzie? Jak widzą psy i koty? Jakiego koloru nie lubią koty i psy?
Jak widzą zwierzęta? Zobacz świat ich oczami. Zacznijmy od naszych pupili.

Psy widzą jak daltoniści: bez zielonego i czerwonego. Ich oczy są za to wyczulone na niebieski i żółty. Widzą też zdecydowanie mniej wyraźnie niż ludzie oraz są mniej wrażliwe na odcienie szarości. Za to lepiej śledzą szybko poruszające się obiekty.

Koty świetnie widzą w ciemności nawet 6 do 8 razy lepiej od nas! Ale kolory, które widzą, są mniej nasycone. Tak jak psy, nie rozpoznają zieleni i czerwieni. Ostro widzą tylko na 6 metrów, ale ich kąt widzenia jest większy od ludzkiego - nawet do 200 stopni.

Koty i psy mogą dostrzegać ultrafiolet, a które zwierzęta widzą go na pewno? Pszczoły, niektóre ptaki, nietoperze oraz... renifery. Te ostatnie bez problemu odnajdują pożywienie, bo na tle białej scenerii wydaje im się ono czarne.

Jak widzi wąż?  Zależy od gatunku. Niektóre węże odróżniają tylko jasność od ciemności. Inne widzą kolorowo, a jeszcze inne są ślepe . Niektóre gatunki posiadają receptory podczerwieni „Widzą", wyczuwając ciepło ofiary. Mogą używać tych dwóch rodzajów wzroku osobno lub jednocześnie.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!