Kiedy spotykamy silną kobietę, jej pewność siebie może nas pociągać. Wygląda na to, że ma wszystko: udaną pracę, wspaniałą rodzinę, dobre zdrowie, a nawet czas, aby pomóc potrzebującym. Ale za tym promiennym uśmiechem wiele z tych kobiet czuje się załamanych do tego stopnia, że ​​zaczyna to wpływać na ich zdrowie.

Polega tylko na sobie

Polega tylko na sobie

Silna kobieta lubi być niezależna i nie potrzebuje niczyjej pomocy. Taka kobieta ma tendencję do bycia pewną siebie i polegania na sobie. Badania pokazują, że może to być nawet część jej tożsamości, z której jest dumna. Problem w tym, że polega tylko na sobie i nie rozumie, że wszyscy ludzie czasami potrzebują pomocy - nawet ona.Może tak być, ponieważ nie chce przeszkadzać lub dlatego, że postrzega proszenie o pomoc jako słabość.Jednak jako istoty społeczne, ludzie od czasu do czasu potrzebują pomocy. Psychologowie są zgodni, że potrzebujemy ich i ich wsparcia dla naszego dobrego samopoczucia. Proszenie o pomoc, gdy jej potrzebujesz, jest nie tylko zdrowe, ale także hojne, ponieważ pozwalasz komuś poprosić o pomoc, gdy jej potrzebuje.

Wszyscy ufają jej i opowiadają o swoich problemach, a ona dźwiga ten ciężar na swoich barkach.

Nic dziwnego, że jej rodzina i przyjaciele ufają jej, ponieważ ludzie uważają ją za godną zaufania. Badania pokazują, że dzieje się tak, ponieważ ludzie silni psychicznie mają również wysokie poczucie odpowiedzialności, które ludzie postrzegają jako uczciwość i mądrość. Jednak silna kobieta nie dzieli z nikim problemów swojej rodziny ani przyjaciół,  nie plotkuje o nich. Niesie na swoich barkach całe cierpienie o którym opowiadają jej bliscy, a ona niekoniecznie jest w stanie to wszystko udźwignąć.

Nie dzieli się swoimi problemami z nikim innym, trzymając ten ciężar głęboko w sobie.

Silna kobieta bierze na siebie problemy wszystkich innych, ale nie dzieli się swoim. Udowodniono, że ludzie czują się przez to wyjątkowo samotni, a także może to  prowadzić do depresji. Nie chce mówic o swoich problemach,  ponieważ jest to zachowanie, które nie pasuje do jej skonstruowanej tożsamości silnej osoby.Ale robiąc to, popełnia błąd, zatrzymując swoje problemy, a także problemy swoich krewnych i przyjaciół. Badania pokazują, że potrzebujemy interakcji z innymi ludźmi, aby móc zwiększać nasze szczęście i radzić sobie z trudniejszymi rzeczami w życiu. Nie dzielenie się swoimi problemami nie jest dobrym sposobem na osiągnięcie zdrowego stanu psychicznego.

Troszczy się o innych, ale zapomina, że ​​też potrzebuje opieki (podobnie jak wszyscy inni).

Troszczy się o innych, ale zapomina, że ​​też potrzebuje opieki (podobnie jak wszyscy inni).

Silna kobieta dba o swoją rodzinę i krewnych, nosi nawet część ich emocjonalnego bagażu, aby złagodzić ich brzemię. Ale robiąc to, czasami zapomina, że ​​potrzebuje opieki - a inni też zapominają. Wygląda na tak dobrze ułożoną, że nikt nie zastanawia się, czy może mieć trudności.Po otrzymaniu pomocy niektórzy jej przyjaciele mogą „zamknąć sprawę” i niezależnie od tego, czy zapominają i wracają do swoich harmonogramów, czy po prostu lubią kontynuować swój niezależny styl życia, zapominają zapytać ją, czy wszystko w porządku. I ten dostrzegalny brak zainteresowania rani ją.

Silne kobiety rzadko pokazują swoją warżliwa stronę.

Silne kobiety często  dają i muszą dawać poczucie bezpieczeństwa innym, a co za tym idzie nie mają kiedy pokazać, że są wrażliwe. Badanie wykazało, że często tłumienie emocji stanowi dodatkowe obciążenie dla serca i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i innych schorzeń. Także oprócz tego, ze silne kobiety rozbite są od środka, to także grożą im ciężkie (fizyczne) choroby serca.

Jej siła może wynikać z tragicznej historii, której jeszcze ci nie opowiedziała.

Sentencja „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”, jest dokładnie tym, czego dowiodły te badania. Kobieta może stać się odporna na tragiczne wydarzenia i stać się twardsza - może nawet powstać po dramatycznym incydencie. Silna kobieta może być silna, ponieważ nauczyła się i wyrosła po niefortunnym zdarzeniu, ale to nie znaczy, że nie jest smutna, kiedy o tym pamięta. Wciąż jest w jej głowie w postaci psychologicznej blizny i od czasu do czasu może sprawiać, że czuje się trochę złamana.

Czasami załamują się i czują, że nie są wystarczająco silni, aby podjąć się zadania.

Zakłada maskę w pracy lub w domu, ale kiedy jest sama, czas na sprawdzenie rzeczywistości i jej niepewność odwiedza ją. Przyjaciele, krewni i współpracownicy uważają ją za silną kobietę i wiele od niej oczekują. Jednak badania pokazują, że poziom samokontroli, jaki sobie narzuca, a także wysokie oczekiwania innych osób wobec niej, mogą uszkodzić jej psychikę. Myśląc o swoich ukrytych błędach i tłumionych emocjach załamuje się.Uważa, że ​​jest nieodpowiednia i nie sprosta zadaniu. To niedopasowanie emocji sprawia, że ​​jest wyczerpana.

Twoja OcenaFacebook Conversations