Jak przewinąć bardzo ruchliwe dziecko? Co zrobić, gdy dziecko nie daje się przewinąć?
Jak przewinąć bardzo ruchliwe dziecko? Co zrobić, gdy dziecko nie daje się przewinąć?
Kryzys rozpoczyna się zwykle w momencie, gdy niemowlę umie przekręcić się z pleców na brzuch. ewentualnie dopiero wtedy, gdy wie już, jak usiąść.

Nieuchronnie zaś nadchodzi wraz z opanowaniem pozycji stojącej. No bo wtedy naprawdę nie ma już sensu spokojnie leżeć i czekać, aż mama albo tata ogarną sytuację pod pieluchą. I co wtedy?

•    Koło przewijaka zgromadźcie zapas rzadko używanych zabawek i przedmiotów wszelakich (bez niebezpiecznych małych elementów). Może odciągną uwagę dziecka od prób zmiany pozycji. Całkiem interesująca może się okazać butelka po wodzie mineralnej wypełniona fasolą i suchym makaronem.

•    Wykorzystajcie włosy i zarost (jeśli macie) do miziania brzucha i chrobotania po pieluszce. Frapujące!

•    Pozbądźcie się resztek tremy i wstydu. Zacznijcie śpiewać, recytować, wydawać dwuznaczne odgłosy, parodiować członków dalszej rodziny.

•    Nauczcie się przewijać niemowlę leżące na brzuchu. Da się, tylko wszystko trzeba zrobić na odwrót.

•    Jeśli wasze dziecko położone wstaje w mgnieniu oka, przewijajcie na stojąco. Łatwiej w tej pozycji wsunąć na pupę pieluchomajtki niż zapiąć pieluchę.

•    Zamiast szamotać się z chusteczkami do przecierania, spróbujcie mycia brudnej pupy pod kranem. Szybciej, no i atrakcyjniej (lot na golasa do łazienki - super sprawa).

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!