Jak rozpocząć odchudzanie, czyli obalamy mity na temat odchudzania.
Jak rozpocząć odchudzanie, czyli obalamy mity na temat odchudzania.
Chcesz zacząć się odchudzać i nie wiesz od czego zacząć. Nasza propozycja - od obalenia wszystkich mitów, tak aby nie zrobić sobie krzywdy. Najważniejsze, by zachować rozsądek w podejmowaniu diety i zwiększyć aktywność fizyczną. Odchudzanie się poprzez odmawianie sobie jedzenia nie jest rozwiązaniem.

Często dieta jest źle podejmowana. Poprzez radykalne, niekiedy skrajne kroki niesie ze sobą złe konsekwencje. Bądź po prostu jest porzucana, bo staje się niewykonalna na dłuższą metę. Jakie mity najczęściej spotykamy podczas szukania odpowiedniej diety?

1. mit: należy jeść dużo owoców, bo są małokaloryczne i szybko się je trawi.

Owszem owoce są zdrowe, małokaloryczne i organizm szybko je trawi. Poza tym jednak dostarczają organizmowi cukry proste, czyli tak zwaną fruktozę. Przyjmowana w nadmiarze, uruchamia pewne procesy w organizmie, które są odpowiedzialne za produkcję tkanki tłuszczowej. Jeść owoce, więc należy. Ze względu na to, że są zdrowe i pełne witamin. Ale nie można popadać ze skrajności w skrajność. Jeść owoce również należy w umiarze. MIT OBALONY.

2. mit: produkty light nie tuczą.

Produkty light, poza tym, że są pozbawione tłuszczu zawierają takie same składniki jak normalne produkty. Czyli np. cukry są zawarte w takiej samej ilości. Jedzenie produktów light w dużej ilości jest błędnym kołem. Mogą tak samo powodować tycia, jak i produkty normalne. Zastąpienie codziennego jedzenia produktami light również nie jest rozwiązaniem. MIT OBALONY

3. mit: nie wolno jeść po 18 godzinie.

Nasz organizm potrzebuje energii. Cały czas spala kalorię nawet podczas siedzenia i myślenia. Dlatego, że potrzebuje zasobów do funkcjonowania. Nie powinno się objadać przed snem, bo nasz organizm może mieć problem ze strawieniem. Dlatego, że jest w stanie spoczynku. Jednak czas kiedy powinniśmy ograniczyć jedzenie jest zależny od tego kiedy kładziemy się spać. Nie wolno przegładzać organizmu, ponieważ przynosi to negatywne skutki. Raz, że nasz organizm traci siłę do działania. Spada nasza koncentracja. A organizm w obawie przed głodem instynktownie może wpływać na wzrost tkanki tłuszczowej. MIT OBALONY.

4. mit: należy pić 2 litry wody dziennie albo należy pić tylko soki owocowe

Niegdyś dotarła informacja od amerykańskich naukowców, że człowiek by być pięknym i młodym oraz by zachować figurę powinien wypijać 2 litry wody dziennie. Co zostało źle zinterpretowane i zastosowane jako warunek w diecie cud. Należy wypijać 2 litry wody dziennie, owszem. Ale ta ilość zawiera także wszelką wodę, którą spożywamy w postaci herbaty, kawy, zawartą w produktach i innych posiłkach. W przypadku wskazań picia soków owocowych. Są one dobrą alternatywą dla napoi gazowanych i napoi chemicznych. Jednak soki owocowe również zawierają cukier. Pijąc je także trzeba zachować umiar. MIT OBALONY.

5. mit: dieta powinna zawierać 1000 kalorii, drób to podstawa diety, a chleb i makaron to zło wcielone.

Co jest najważniejsze w podejmowaniu diety. Nie wolno skupiać wszystkiego wokół pojedynczych składników żywieniowych. Nasza dieta powinna być bogata w składniki. A także urozmaicona, dlatego że nasz organizm tego potrzebuje. Odmawianie sobie czegokolwiek powoduje brak siły do walki organizmu i zmniejsza jego wydajność oraz koncentrację. A w momencie przegranej pozycji przysparza jaszcze gorsze skutki. MIT OBALONY.

Bardzo często używane określenie w towarzystwie diety jest zbilansowanie. Ma ono swoje uzasadnienie. Dieta nie powinna zagrażać naszemu zdrowiu, wyniszczać naszego organizmu. Nie powinno także spodziewać się utraty np. 10 kg w przeciągu miesiąca. Jest to bezsprzecznie nadwyrężenie dla nas i naszego zdrowia. Stąd też najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnić rozsądną dietę aktywnością fizyczną.

Głównie dieta powinna też skupiać się na zdrowym odżywianiu. Mowa tutaj o produktach chemicznych, przetworzonych, fast foodach czy produktach o wysokiej zawartości cukru. Ponieważ powodują one zmiany w organizmie, bądź negatywnie na niego wpływają. Tym samym utrudniają i psują efekty podjętej diety.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!