Jak rozpoznać dobrą nianię?
Komu powierzyć malutkie dziecko? Oto wskazówki, które pomogą wam w znalezieniu niani prawie idealnej.

Niania zaopiekuje się dzieckiem w dogodnych dla nas godzinach. Zadba o to, żeby maluch spędzał dzień zgodnie ze swoim rytmem: spał, kiedy jest śpiący, spacerował, kiedy ma na to ochotę, jadł to, co lubi i wtedy, gdy jest głodny. Można się z nią umówić, że ugotuje i poda dziecku posiłek.

Nawet gdy maluch jest chory, nie musicie brać zwolnienia lekarskiego, by zapewnić mu opiekę.

Znalezienie odpowiedniej osoby nie jest łatwe i zajmuje sporo czasu. Na początek warto zapytać znajomych, rodzinę, sąsiadów korzystających z usług niani - może akurat zwalniają opiekunkę, która świetnie sprawdziła się u nich w domu. Warto też zwrócić się do agencji opiekunek albo szukać odpowiedniej kandydatki na portalach tematycznych.

 Niania przede wszystkim powinna być zdrowa. Każdy rodzic wie, ile trzeba sił, żeby zajmować się dzieckiem. A co z odwiecznym dylematem: studentka czy pani po czterdziestce? Młode dziewczyny mogą mieć więcej zapału i czasem lepsze przygotowanie teoretyczne, jeśli np. studiują pedagogikę. Z kolei starsze panie są doświadczone, ale bywają też przywiązane do swoich pomysłów dotyczących wychowania, nie zawsze zgodnych z naszymi. Jest też sporo kobiet młodych i w średnim wieku, które traktują opiekę nad dziećmi jako swoją normalną pracę i mają zarejestrowaną działalność gospodarczą.

W czasie rozmowy z kandydatką na opiekunkę warto dowiedzieć się, jak ewentualna niania zareaguje na określone sytuacje, jak się wysławia, czy pali papierosy, co myśli o oglądaniu przez dzieci telewizji, jak się odżywia. Warto też sprawdzić referencje niani, jeśli je posiada – nie ma nic złego w tym, że zadzwonimy lub umówimy się z jej poprzednim pracodawcą.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!