Jak założyć konto bankowe dla dziecka?
Jak założyć konto bankowe dla dziecka?
Podczas zakładania konta bankowego dla dziecka należy wziąć pod uwagę wysokość opłat za samo konto, jak i za kartę, dostępność bankomatów jak również wymagania banku względem rodziców młodego posiadacza konta.

Kiedy już ustalimy konieczność założenia konta bankowego dla dziecka, należy dokładnie wczytać się w to, co proponują poszczególne banki młodym klientom i ich rodzicom. Choć opłaty związane z prowadzeniem takiego konta są niższe niż w przypadku zwyczajnego konta, nie są to przeważnie konta za darmo. Piecze nad wszystkim, przynajmniej początkowo, i tak trzymać muszą rodzice. Niezmiennie w każdym z banków jest ograniczenie wiekowe - dziecko musi mieć ukończone przynajmniej trzynaście lat.

  • Różne oferty banków
    Poszczególne banki chcą zachęcić młodych obywateli do korzystania z swoich usług. Założenie konta bankowego dla dziecka jest dobrą inwestycją dla konkretnego banku na przyszłość. Przyciąga w ten sposób uwagę, przyzwyczaja do swojej marki. Rodzice przed pójściem do placówki mogą na własną rękę zapoznać się z kosztami prowadzenia konta dziecka. Średnio mieszczą się one w przedziale od 0 złotych do 2 złotych. Osobną kwestią jest opłata za kartę, która o ile w niektórych placówkach wynosi 0 złoty, o tyle w innych osiąga pułap do 15 złotych rocznie. Aby mieć dobre rozeznanie w różnicach wysokości opłat w poszczególnych bankach, można skorzystać z zestawień ofert, jakie często zamieszczają na swoich stronach internetowych firmy zajmujące się doradztwem finansowym.
  • Co nas czeka w banku?
    Bank nie tylko z chęcią założy konto naszemu dziecku, ale w wielu przypadkach będzie wymagał, aby i rodzic posiadał w konto w tejże placówce (może się to okazać korzystne, kiedy trzeba będzie niezwłocznie zasilić konto dziecka). Drugą koniecznością, często spotykaną, są ustalone wpływy miesięczne na konto. W porównaniu z kontami "dorosłymi" są one zdecydowanie mniejsze i, jeśli bank je ustala, to przeważnie wynoszą one od 20 do 50 złotych. Aby założyć konto bankowe dla dziecka, koniecznie należy zabrać ze sobą dowód osobisty (wystarczy, żeby był to dowód tylko jednego rodzica, z którym przyszło dziecko) oraz legitymację szkolną przyszłego posiadacza konta.
  • Na co jeszcze zwrócić uwagę?
    Kwestią istotną przy zakładaniu konta bankowego dla dziecka jest rozmieszczenie bankomatów, z których jako nowy klient może korzystać. Rozsądny wydaje się wybór tego banku, do bankomatu którego dziecko bez problemu trafi samo. Powinniśmy również w banku ustalić limit dzienny wypłat z konta, co będzie pomocne przy samodzielnym zarządzaniu budżetem przez dziecko, oraz przypomnieć dziecku, jak ważne jest zapamiętanie kodu PIN i nie udostępnianie go nikomu innemu.

Czytaj także:

Jak się sprawdza zdolność kredytową?

Na czym polega franczyza?

Jak napisać biznesplan?

Jaka jest różnica między PIT a CIT?

Jak otworzyć drogerię czyli sklep z kosmetykami? Ile kosztuje otwarcie perfumerii?

Czym jest karta kredytowa? Rodzaje kart kredytowych.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!