Na co zwracasz uwagę, odwiedzając miejsce znajomego? Niektórzy ludzie patrzą na wystrój i meble, inni patrzą na rodzaje książek, które są na półkach (jeśli w ogóle są jakieś książki), a niektórzy po prostu bawią się słodkim zwierzakiem, z którym dana osoba mieszka. Niewiele osób zwraca uwagę na bałagan, chociaż może on wiele powiedzieć o osobie, która go stworzyła.

Bałagan w przedpokoju

Bałagan w przedpokoju

Bałagan w przedpokoju lub przed wejściem do domu  często wskazuje na strach przed komunikacją. Pozostawiając torby, parasole i inne rzeczy w tej części domu, ludzie blokują się przed innymi. Tacy ludzie mają problemy z poznaniem nowych przyjaciół, a duże grupy ludzi sprawiają, że czują się niekomfortowo. Może również świadczyć o chronicznym zmęczeniu i chęci odpoczynku.

Bałagan w kuchni

Bałagan w kuchni

Mnóstwo brudnych naczyń i brudnych mebli kuchennych wskazuje na niestabilność emocjonalną. Możliwe, że właściciel mieszkania z zagraconą kuchnią cierpi na depresję lub niepokój. Jeśli to prawda, oznacza to, że ta osoba musi nieustannie pokonywać swoje demony, aby wykonać najprostsze rzeczy, takie jak wzięcie prysznica lub zmywanie naczyń.Inną możliwością jest to, że osoba jest narcystyczna i niepoważna. Mając do wyboru 2 możliwości - coś, co muszą zrobić i coś, co chcą zrobić - wybierają to drugie (dlatego odkładają zmywanie na później).  Często nie myślą  o przyszłości.

Bałagan w biurku

Bałagan  w biurku

Chaos i śmieci na półkach biurka, podczas gdy sam dom wygląda na czysty, oznacza, że ​​ta osoba jest perfekcjonistą. Czy zauważyłeś, że  któryś z twoich znajomych ma właśnie taki bałagan? Najprawdopodobniej taka osoba stara się zrobić wszystko w doskonały sposób. Może mieć nierealistyczne oczekiwania, i  denerwują się za każdym razem, gdy owe oczekiwania różnią się od rzeczywistości.

Bałagan na biurku

Bałagan na biurku

Biurko zarzucone wieloma rzeczami może wskazywać, że osoba, która na nim pracuje  jest kreatywna lub niedojrzała i jest osobą  lubi zwlekać oraz odkładać na później ważne sprawy. Biurko, na którym wszystkie rzeczy są na swoim miejscu lub są pogrupowane według pewnych kryteriów (takich jak kolor, rozmiar i kształt), może oznaczać, że osoba, która na nim pracuje jest zorganizowanym typem osobowości. Tacy ludzie są bardzo ostrożni i lubią rozwiązywać problemy. Oznacza to, że taka osoba może cierpieć z powodu niepokoju i chęci kontrolowania wszystkiego.

Bałagan na łóżku

Bałagan na łóżku

Osoba, której łóżko jest przykryte ubraniami, kosmetykami, książkami i brudnymi naczyniami, może mieć do czynienia z prywatnymi problemami. Może pokłóciła się lub rozstała się z kimś bliskim, a nieporządek na łóżku jest formą oderwania się od problemów . Może to być również osoba, która jest sama i pragnie związku. Miejsce do spania jest zagracone, ponieważ nie jest postrzegane jako coś romantycznego.

Nieumyte okna i parapety

Nieumyte okna i parapety

Kurz na parapetach i brudne okna tworzą rodzaj niewidzialnej osłony między osobą w mieszkaniu, a światem zewnętrznym. Brak chęci pozbycia się tej tarczy może świadczyć o depresji lub niemożności spojrzenia w przyszłość. Tacy ludzie często żyją przeszłością, ale okazują się bardzo wrażliwi i interesujący w rozmowie.

Bsłgan na balkonie lub w garażu

Bsłgan na balkonie lub w garażu

Wiele osób ma wiele bezużytecznych rzeczy w garażach i na balkonach. To oznaka strachu: ludzie boją się stracić wszystko w jednej chwili, dlatego gromadzą bezużyteczne rzeczy, które pomagają im radzić sobie z ich fobiami i lękami, dając im iluzję bezpieczeństwa. Problemy z pozbyciem się rzeczy bezużytecznych to oznaki niepokoju i niezdolności do podejmowania decyzji. Najprawdopodobniej jest to osoba neurotyczna.

Bałagan w całym domu

Bałagan w  całym domu

Kiedy ktoś w domu zaśmieca miejsca, które powinny być czyste, np. Pod łóżkiem, za kanapą lub stolikiem nocnym w rogu, oznacza to, że taka osoba zależna jest od opinii innych ludzi. Dom jest ogólnie czysty, ale czy na krześle cały czas jest kilka T-shirtów? A może wyprane ubrania nie trafiają do odpowiednich szuflad przez kilka dni. Odkładanie rutynowych zadań na później może wskazywać na pasywną agresję. Przyczyną bałaganu jest złość, którą dana osoba próbuje stłumić. Jeśli ktoś przechowuje bezużyteczne rzeczy, oznacza to, że żyje przeszłością  i nie jest w stanie zrobić kroku na przód. Oznacza to również, że mają słabą siłę woli i mają trudności z wyznaczaniem sobie celów.

Twoja Ocena