Cuda dokonane przez Jana Pawła II
Cuda dokonane przez Jana Pawła II
Ta niezwykła, powiedzmy „mistyczna” relacja miedzy papieżem o Matką Bożą, być może jest podstawą i „misternym” dowodem na prawdziwość i sens cudów Jana Pawła II, Było ich całe mnóstwo, poczynając od tych, które działy się za jego żyda, kończąc na tych, które stały się za jego wstawiennictwem u samej Panny Maryi, po jego śmierci. Oto kilka dzieł, Jakich dokonał za sprawą swojej wiary i wiary wiernych w jego moc,

Mima Cftippo z SMOK* (płd, Włochy) to 76-letni mężczyzna,cierpiący na raka płuc, Niestety choroba czyni już przerzuty na nerki i kręgosłup. Jego żona Elisabetta jest załamana, wcześniej straciła dwie córki, nie chce teraz stracić jeszcze męża, Lekarze pozostają bezsilni. Jedyną nadzieja Elisabetta pokłada w Janie Pawle II, który jej się przyśnił z dwiema zmarłymi córkami, Niedługo potem lekarze ze szpitala San Leonardo w Salerno stwierdzają, że choroba się cofnęła i to nie była ich zasługa,..

 Zakonnica Marie Simom-Pierre (ur. 1961). cierpi od 2001 roku na zdiagnozowaną chorobą Parkinsona (obejmującą objawami głównie lewe kończyny), znalazła nadzieją w beatyfikowanym w 2005 roku Janie Pawle II. Jej stan pogorszył się po jego śmierci, ale w dniu beatyfikacji, nadzieja jej nie opuszczała. W dwa miesiące po śmierci papieża, z 2 na 3 czerwca 2005 roku drżenie kończyn ustąpiło. Siostra Marie odzyskała siły i jest przekonana, ze to wstawiennictwo Ojca Świętego ją wyleczyło.

 Angela Baromni (ur. 1986), to młoda dziewczyna, która cierpi na raka szpiku kostnego. W wieku 16 lat W 2002 roku uczestniczy w spotkaniu z papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto. Jan Paweł il pomodlił się wówczas nad jej głową i pobłogosławi znakiem Krzyża, Dziewczyna od tamtej pory zdrowiała, miała siłą, by wstać z łóżka, a lekarze nie mogli się nadziwić, ze choroba tak się cofnęła. Czy to również cud!

Floribeth Hora Biaz (ur. 1961) w wieku 50 lat trafia do szpitala i dowiaduje się, że ma tętniaka mózgu. - Był to jeden z najtrudniejszych tętniaków powodujący ciężki krwotoczny udar mózgu, mówi neurochirurg Froribeth Alejandro Yagas Roman. Jej mąż Edwin Arce był załamany diagnozą, chciał jej pomóc, lecz nie wiedział, co czynić. dlatego pytał Boga i Karola Wojtyłę, co ma zrobić. Wtedy jakiś wewnętrzny głos kazał mu zabrać Flonbeth do domu. Tam oglądała transmisję z beatyfikacji Jana Pawła II i modliła się. Następnego dnia rano wstała, twierdząc, że czuje się lepiej. Lekarze przeprowadzili powtórne badania. To było dziwne, niewytłumaczalne. Nigdy nie wdziałem, by takich rozmiarów tętniak tak po prostu zniknął, mówi doktor Alejandro Vargas Roman. Postulator w procesie kanonizacyjnym papieża ks. Sławomir Oder twierdzi: To było bardzo jednoznaczne uzdrowienie, W październiku 2012 roku badania przeprowadzone w Rzymie potwierdziły wyzdrowienie. Cud został zatwierdzony przez komisje lekarską, teologiczną kardynałów i biskupów i na końcu przez obecnego papieża Franciszka.

Przeczytaj także inne artykuły:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!