Czy Jezus Chrystus miał żonę?
Czy Jezus Chrystus miał żonę?
Czy Jezus był w małżeństwie? 0 możliwości posiadania przez Jezusa Chrystusa żony i dzieci spekuluje się już od dłuższego czasu. W kwietniu 2015 roku izraelski badacz Aryeh Shimron ogłosił, że ma na to jednoznaczne dowody. Czy historia chrześcijaństwa przejdzie ogromną zmianę?

Grupa robotników budowlanych dokonała przełomowego odkrycia. W dniu 28 marca 1980 r. pracowali przy budowie kompleksu mieszkaniowego w dzielnicy Talpiot, pięć kilometrów na południe od jerozolimskiego Starego Miasta. Podczas prac odkryli jaskinię z rodzinnym grobowcem, który później zaczęto nazywać Grobem z Talpiot. Właśnie tu, zdaniem niektórych badaczy, pochowany został chrześcijański mesjasz Jezus Chrystus. Ale nie tylko -podobno leży tu także jego żona i syn! Czy tak kontrowersyjna teoria może mieć w sobie choć trochę prawdy? W kwietniu 2015 roku uznany izraelski geolog Aryeh Shimron (ur. 1936) ogłosił: Nic ma co do tego wątpliwości!

SENSACYJNE ODKRYCIE

Grób z Talpiot zawiera dziesięć ossuariów, czyli kamiennych urn na kości (jedna z nich w zagadkowych okolicznościach zaginęła. Na zewnętrznych ściankach niektórych z nich znajdują się trudne do odczytania napisy, wśród których nie brakuje takich imion jak Y eshua bar Yehosef (Jezus, syn Józefa), Yehuda bar Yeshua (Juda, syn Jezusa) czy Nariamenou-Nara (ponoć Maria Magdalena). Te doniesienią wywołały duże zamieszanie. Wygląda bowiem na to, że pochowany jest tu sam Jezus Chrystus! Czy to możliwe, że udało się znaleźć jego szczątki? Kościół stanowczo zaprzecza, bowiem burzyłoby to powszechnie znane informacje, które głosi Biblia. Niemożliwe zatem, aby jego szczątki leżały w Grobie z Talpiot. Poza tym w tekstach biblijnych nie ma ani słowa o tym, aby miał żonę. Izraelski geolog Aryeh Shimron twierdzi jednak, że ma silne dowody na to, że grób rzeczywiście należał do biblijnego Jezusa i członków jego rodziny...

CZY JEZUS W OGÓLE ZMARTWYCHWSTAŁ?

Myślę, że zyskałem naprawdę silny i praktycznie niepodważalny dowód, że Ossuarium Jakuba przez większość czasu leżała w Grobie z Talpiot, twierdzi Shimron. W ten sposób natknął się na inne znaczące odkrycie, które zdaniem zwolenników teorii konspiracyjnych, może dokonać rewolucji w chrześcijaństwie. Tzw. Ossuarium Jakuba to licząca 2000 lat kamienna urna na kości, której istnienie zostało odkryte przed światem 21 października 2002 r. podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie. W bocznej ścianie urny wyryto napis Ya'akow bar-Yehosef achuj di-Yeshua (poi. „Jakub, syn Józefa, brat Jezusa")- Moim zdaniem istnieje związek między Grobem z Talpiot a Ossuarium Jakuba. Badałem próbki osadu na dnie obu urn i odkryłem, że są takie same, mówi Shimron. Odkryte nowe napisy, które wspominają kolejne biblijne imiona i relacje rodzinne, to zdaniem izraelskiego badacza również dowód na to, że grób należał do chrześcijańskiego zbawcy.

CO POKAŻĄ KOLEJNE BADANIA?

Shimron twierdzi, że po badaniu urny Jakuba jest wręcz oczywiste, że pochodzi pierwotnie z Grobu z Talpiot i że Jakub to nie kto inny, jak krewny Jezusa. Uważa również, że Ossuarium Jakuba to dziesiąta urna, która dotąd była uważana za zaginioną. To wszystko razem pokazuje, że Jezus został pochowany w rodzinnym grobie ze swą żoną, synem i bratem, podsumowuje Shimron. Teoria izraelskiego badacza ma jednak wielu krytyków. Ich zdaniem zgodność z biblijnymi imionami może być tylko przypadkowa. Zachowane źródła o dziesiątej urnie z Grobu  Talpiot ponadto opisują ją zupełnie inaczej, niż wygląda urna Jakuba. Na kolejne badania będziemy musieli zatem jeszcze poczekać...

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!