Jak usunąć gumę z włosów?
Jak usunąć gumę z włosów?
Usunąć gumę z włosów można poprzez zamrożenie jej bądź natłuszczenie i wyczesanie gęstym grzebieniem lub wykruszenie za pomocą ręcznika. Nie tylko dzieciom, ale także dorosłym zdarza się posklejać włosy gumą do żucia. Na szczęście wizyta u fryzjera i przymusowe skrócenie fryzury nie jest jedynym sposobem, aby usunąć gumę z włosów.

Zamrożenie

Wiadomo, że aby usunąć gumę z tkaniny wystarczy zamrozić ją i wykruszyć. W przypadku usuwania gumy z włosów zamrożenie jej również skutkuje. Należy do foliowego woreczka wrzucić kilka kostek lodu i przyłożyć go do gumy zaplątanej we włosy. Najlepiej starać się dosyć mocno przyciskać woreczki z lodem. Zamrożenie gumy tym sposobem trwa około 15 minut. Po tym czasie, kiedy guma stwardnienie, należy ją delikatnie oddzielić od włosów, ewentualnie wykruszyć po kawałku.

Natłuszczenie

Kolejnym sposobem, by usunąć gumę z włosów jest posmarowanie jej tłustą substancją. Do tego celu można użyć oliwy z oliwek, a także wazeliny kosmetycznej. Niewielką ilością natłuszcza się gumę i włosy w jej pobliżu. Następnie należy dokładnie wmasować oliwę lub wazelinę zarówno we włosy jak i gumę, a potem odczekać około 20 minut. Następnie wystarczy delikatnie wyczesać gęstym grzebieniem gumę. Jeśli nie udaje się to za pierwszym razem, trzeba czynność powtórzyć czyli kolejny raz natłuścić włosy i gumę, odczekać oraz próbować znów wyczesać gumę z włosów. Grzebień po każdorazowym przeczesaniu włosów należy oczyścić z resztek gumy.

Ręcznik

Zamiast wyczesywania można również posmarowane tłustą substancją miejsce z gumą przecierać ręcznikiem. Należy postępować tak, jak w przypadku metody z natłuszczaniem, ale po odczekaniu kilkudziesięciu minut trzeba pasmo sklejonych włosów potrzeć szorstkim ręcznikiem. Jeśli nie dysponuje się oliwą z oliwek, olejem bądź wazeliną, dobrym rozwiązaniem może być również margaryna, a nawet masło orzechowe czy tłusty krem do twarzy.

Obcięcie włosów

Najbardziej inwazyjną metodą na usunięcie gumy z włosów jest obcięcie jej razem ze sklejonym kosmykiem. Należy pamiętać żeby wyciąć jak najmniej włosów posklejanych gumą. Na koniec zostaje wizyta u fryzjera i skrócenie fryzury. Jednakże metodę tę należy zastosować dopiero wtedy, kiedy wielokrotne zamrażanie lub natłuszczanie gumy wplatanej we włosy nie skutkuje. Jest to bowiem najbardziej skuteczny, ale także dość drastyczny i ostateczny sposób.

Praktyczne porady

Po usunięciu gumy z włosów należy od razu je umyć. Jest to ważne szczególnie w przypadku metody natłuszczania. Ponadto tenże sposób pozostawia ślady na włosach nawet po kilku myciach. Zdarza się, że stosując wyżej opisane metody usuwania gumy pozbawić się można kilku lub kilkunastu, a nawet większej ilości włosów. Aby temu zapobiec trzeba być delikatnym oraz cierpliwym podczas wyczesywania gumy z włosów. Nie wolno ciągnąć grzebienia na siłę ani szarpać włosów podczas wyczesywania z nich gumy.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!