Olejowanie włosów: Na czym polega, jakie oleje wybrać?
Olejowanie włosów: Na czym polega, jakie oleje wybrać?
Olejowanie włosów to jeden z najlepszych sposób na piękne, zdrowe i błyszczące włosy. Sprawdź, na czym polega olejowanie włosów i jakie oleje są najlepsze! Piękne, zadbane, zdrowe i błyszczące włosy to marzenie każdej kobiety. Wiadomo, że na stan włosów wpływa nie tylko właściwa dieta, ale także odpowiednio dobrane kosmetyki. Okazuje się jednak, że nie trzeba wydawać całego majątku na odpowiednie produkty do włosów, bo wystarczą zwykłe... oleje!

Czy już słyszałaś o olejowaniu włosów? Jeśli interesujesz się tym tematem, to mogłaś przeczytać o olejowaniu na blogach włosomaniaczek. Dziewczyny często testują różne oleje i dobierają te, które najlepiej sprawdzają się na ich włosach. Tylko jak to sprawdzić? Czy trzeba przetestować wszystkie możliwe oleje, by znaleźć ten właściwy? Niekoniecznie!

Wystarczy, że dowiesz się, jaka jest porowatość twoich włosów i na tej podstawie dobierzesz odpowiedni olej! Porowatość włosa wynika z ułożenia łusek włosowych. Gdy łuski ściśle do siebie przylegają, nie odstają, a włosy są gładkie (gumki się z nich wyślizgują, nie chcą się falować), to oznacza, że włosy mają niską porowatość. Gdy łuski odstają, są rozchylone, struktura włosa jest porowata i nierówna, a włosy się puszą, to oznacza, że włosy mają wysoką porowatość. Istnieje jeszcze porowatość średnia, z którą mamy do czynienia pomiędzy tymi dwoma stanami. Warto też wiedzieć, że włosy mogą mieć kilka różnych porowatości na całej długości! Co więcej, często przez liczne fryzjerskie zabiegi, suszenie i używanie prostownicy włosy o niskiej porowatości mogą stać się wysoko porowate!

Jak dobrać odpowiedni olej?

Dlaczego należy dobierać olej do typu porowatości włosów? Przede wszystkim tylko dobrze dobrany olej może pomóc włosom i poprawić ich kondycję. Źle dobrany olej tylko może pogorszyć sytuację!

Do włosów o niskiej porowatości idealne będą oleje takie jak: kokosowy, palmowy, babassu, arganowy, shea. Włosom o średniej porowatości przypadną do gustu oleje: kokosowy, arganowy, shea, słonecznikowy, oliwa z oliwek, jojoba, z kiełków pszenicy czy z orzechów laskowych, włoskich lub makadamia.

Włosy o wysokiej porowatości polubią oleje: oliwę z oliwek, awokado, z pestek winogron, ze słodkich migdałów, z orzechów laskowych, makadamia lub lniany.

Jak olejować włosy?

Odpowiednio dobrany olej należy nałożyć na suche lub wilgotne włosy. Nie nakładaj zbyt dużo oleju - włosy mają być tylko pokryte śliską warstwą, aby błyszczały i łatwo się rozczesywały, a nie ociekały olejem. Czas trzymania oleju na włosach jest uzależniony od ich porowatości - włosy niskoporowate lubią nawet całonocne olejowanie. Wysokoporowate wolą 2-3 godzinne olejowanie. Olej należy zmyć zwyczajnym szamponem, który jest używany na co dzień. Lepiej jednak zrezygnować z szamponu, który zawiera mocne detergenty (Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate).

Efekty olejowania

Po co to wszystko? Jakie są w ogóle efekty olejowania włosów? Przede wszystkim włosy stają się zdrowe, błyszczące, mocniejsze, końcówki przestają się rozdwajać, a włosy przestają się plątać i łamać. Olejowanie sprawia też, że włosy zaczynają szybciej rosnąć i stają się dużo zdrowsze oraz odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne!

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!