Jak przewozić dziecko w samochodzie?
Jak przewozić dziecko w samochodzie?
Podróżowanie samochodem z dzieckiem wymaga przestrzegania określonych reguł i zasad. Musimy zwracać jeszcze większą uwagę na to, co dzieje się na drodze, zarówno przed nami, jak i za nami. Baczna obserwacja uchroni nas przed niespodziewanymi sytuacjami, które mogą mieć miejsce. Podróż z dzieckiem wymaga poruszania się z mniejszymi prędkościami, robieniem częstszych przerw w czasie jazdy.

Podstawowymi zasadami, którymi powinniśmy się kierować przewożąc w samochodzie dzieci są- fotelik dla dziecka, odpowiednie atrakcje dla najmłodszych, częstsze przerwy, sposób jedzenia.

Fotelik

 Bezwzględnie musimy zapewnić dziecku odpowiedni fotelik do jazdy. Powinien on być dostosowany do wzrostu i wagi dziecka. Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju fotelików. Pamiętajmy, że musimy dobrać fotelik o jak najlepszych parametrach. Na bezpieczeństwie naszego dziecka nie możemy oszczędzać. Dla noworodków optymalnym rozwiązaniem są nosidełka. Foteliki te powinny być montowane w samochodzie w kierunku jazdy, gdyż zmniejsza to ryzyko wszystkich kontuzji, których dziecko mogłoby doznać w przypadku ostrego hamowania. Dla starszych dzieci przewidziane są foteliki- kołyski. Foteliki te zazwyczaj wyposażone są w komplet wewnętrznych pasów bezpieczeństwa, niezależnych od tych samochodowych. Dla dzieci do 12 roku życia stosuje się foteliki-podstawki. Po ukończeniu tej granicy wieku, dziecko nie musi już korzystać z fotelików.

Atrakcje

 Podróżując z dzieckiem musimy mieć na uwadze to, iż dość szybko będzie się nudzić i może stać się marudne. Dlatego bardzo istotne jest zapewnienie dziecku odpowiednich rozrywek. Weźmy do samochodu ulubioną zabawkę dziecka, książkę lub grę, którą dziecko będzie mogło się bawić w czasie jazdy. Warto, aby z tyłu wraz z dzieckiem usiadła osoba dorosła, która w każdej chwili będzie zapewniać dziecku rozrywkę. W czasie jazdy, szczególnie na długich trasach, konieczne jest robienie częstych przerw. Przede wszystkim są one potrzebne dziecku. Dzieci, szczególnie te najmłodsze szybko męczą się w podróży. Zmęczenie to nasila się wraz ze wzrostem temperatury zewnętrznej. Dlatego warto, co jakiś czas zjeżdżać z trasy na parking. Ważne, aby nie zatrzymywać się w pełnym słońcu, tylko szukać miejsc zacienionych.

Jedzenie

 W podróży nie należy zbyt często i obficie karmić dzieci. Najlepiej, jeśli przed wyjazdem zjedzą niewielki i lekki posiłek. Nie powinny być zbyt najedzone. Dzieci w czasie drogi powinny pić wodę lub niskosłodzone soki owocowe. Nie podawajmy napojów słodkich, gazowanych, gdyż zwiększają one jeszcze bardziej pragnienie

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!