Jakie są powody tego, że decydujemy się na zdradę?
Jakie są powody tego, że decydujemy się na zdradę?
Zdrady zdarzały się i będą nadal, mimo że wierność uważana jest za najważniejszą wartość w związku. Jakie są powody tego, że decydujemy się na skok w bok? Co kieruje mężczyznami, a z jakich powodów zdradzają kobiety? Mamy dla Was odpowiedź na te pytania! Przeczytajcie koniecznie!

Zdrady w związkach są poważnym problemem. Dotyczą one zarówno mężczyzn, jak i kobiet, ale pobudki dla których zdradzamy dla obu płci są zupełnie inne.

Jakiego rodzaju zdrady się obawiamy najbardziej?

Kobiety bardziej obawiają się zdrady emocjonalnej, związanej często z rozpoczęciem nowego związku, z kolei mężczyźni są bardziej zazdrośni o zdradę fizyczną i to ten rodzaj niewierności jest im trudniej wybaczyć. Co ciekawe bardziej boimy się tej zdrady do której sami jesteśmy skłonni. Jak podaje portal edarling.pl aż 61% mężczyzn przyznało, że zdrada bez emocjonalnej więzi jest gorsza, a 52% kobiet za gorszą uznaje zdradę wiążącą się z zaangażowaniem emocjonalnym.

Przeczytaj:Jak poznać, że chodzi mu tylko o seks?

Co jest powodem zdrady? Dlaczego decydujemy się na skok w bok?

Powody dla których zdradzamy są indywidualne, jednak nie tak bardzo, jak mogłoby się to początkowo wydawać. Jak się okazuje aż 52% mężczyzn jest niewiernych z tego samego, błahego powodu, a jest nim... brak powodu, tak po prostu wyszło, chwilowy impuls. Aż 25% Panów za powód zdrady podaje chęć spróbowania seksu z kimś innym, jest to dobry powód również dla kobiet, jednak deklaruje go jedynie 17% Pań. Jeśli chodzi o kobiety zdecydowana większość, bo aż 43% zdradza z miłości do kogoś innego, ta sytuacja wiąże się często z zakończeniem jednego związku i rozpoczęciem kolejnego.

Przeczytaj: Dlaczego mężczyźni unikają ślubu?

Jak bardzo cenimy wierność w związku?

Dla każdego najważniejsze w związkach będą inne wartości, jednak i tutaj możemy znaleźć wspólny mianownik, a jest nim wierność i szczerość. Te wartości podaje aż 90% kobiet i mężczyzn. O ile zdrada jest trudna do wybaczenia i na ten krok zdecydowałoby się zaledwie 16% z nas, to wniosek jest bardzo optymistyczny coraz więcej osób za najważniejsza uważa wierność, a to dobra perspektywa dla monogamistów!

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!