Męskie cechy u kobiet – co cenią panowie
Mocno zarysowana linia szczęki, zdecydowanie, samodzielność – jakie męskie cechy u kobiet są pożądane z punktu widzenia panów?

Wielu psychologów twierdzi, że część tzw. cech typowo męskich i typowo kobiecych to bzdura. Większość z powielanych stereotypów jest tylko tym, co widzimy jako społecznie użyteczne w przypadku kobiet i mężczyzn. Stąd też wiele cech, które mężczyźni przypisują swojej płci, bywa też pożądanych u partnerek.

Silna, ale zapobiegliwa

Za silna kobieta mężczyzn onieśmiela. Jednak siła połączona z typowo kobiecą zapobiegliwością to coś, co facetów pociąga. Z jednej strony potrafi poradzić sobie w sytuacji kryzysowej, z drugiej ma tendencje do zamartwiania się „co będzie jeśli…”.

Wykształcona, ale urocza

Kobieta powinna podobno mieć wykształcenie wyższe od mężczyzny, by związek był harmonijny. Tak naprawdę nie w tym rzecz, by kobieta była tylko inteligentna, ale w tym, by potrafiła to w odpowiedni sposób wykorzystywać. Mężczyzna nie lubi wstydzić się za swoją kobietę, ale równie mocno denerwuje go, jeśli to kobieta potrafi zawstydzić jego samego. Do pewnego momentu jest to motywujące, ale kobieta musi potrafić pokazać swój intelekt kiedy trzeba, a innym razem wsłuchiwać się z uwagą w opowieści swojego (bohaterskiego i wykształconego) mężczyzny.

Pracująca, ale kochająca dom

Samodzielność w życiu jest pożądana zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, jednak kulturowo nadal większy nacisk na tę cechę stawia się u mężczyzn. Jeśli więc kobieta potrafi sama się utrzymać, ale z drugiej strony skłonna jest zrezygnować z ambicji zawodowych na rzecz domu – mężczyźni postrzegają ją jako idealną.

Płaski brzuch, ale szerokie biodra

Jak potwierdzają trenerzy – płaski brzuch świadczy o dobrej kondycji, a to dlatego, że dobrze wykształcone mięsnie brzucha mają ogromny wpływ na postawę i wiele innych mięśni. Ale płaski jak u mistrzyni fitness brzuch, nie wyklucza kobiecych kształtów – przynajmniej w opinii mężczyzn. To co prawda ideał stworzony z kilku cech, które rzadko razem występują – mimo to mężczyźni bardzo chętnie widzą to połączenie u swojej idealnej kobiety.

Przyjacielska, ale kokieteryjna

Kobieta, z którą nawet po kilkunastu latach małżeństwa można się bawić jak z dziewczyną z liceum to niedoścignione marzenie mężczyzn. Ale nie tylko tego wymagają od idealnej partnerki. Taka bowiem powinna raz taplać się z nimi w błocie wyciągając terenówkę podczas rajdu 4x4, a innym razem robić striptiz na 12 centymetrowych szpilkach, rozkosznie kołysząc biodrami w rytm piosenki Barry White`a.

Przeczytaj również:

 

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!