Test: Poznaj swój temperament (test temperamentu)
Test: Poznaj swój temperament (test temperamentu)
Sprawdź rodzaj swojego temperamentu - możliwe, że przestanie cię dziwić twoja nie zawsze uzasadniona wybuchowość, jeśli okaże się, że należysz do choleryków; możliwe, że zrozumiesz swoją nieustanną ciekawość świata i ludzi, gdy odnajdziesz się wśród sangwiników; może wybaczysz sobie własną opieszałość, jeżeli przekonasz się, że jest podyktowana flegmatycznym typem twojego usposobienia, a jeśli cechy charakterystyczne dla melancholików kształtują cię w znacznym stopniu

W silnych sytuacjach stresowych:

W silnych sytuacjach stresowych:

Masz do załatwienia kilka pilnych spraw i go­nią cię terminy:

W drodze na ważne spotkanie utknęłaś w kor­ku ulicznym:

W sytuacji, gdy ktoś jawnie ci ubliża:

Burzliwy i namiętny związek uczuciowy’ to we­dług ciebie:

Kiedy twój serdeczny przyjaciel jest w poważ­nym kłopocie, ty:

Do grona twoich przyjaciół należy:

Twój znajomy wygrywa sporą sumę pieniędzy i przeznaczają na podróż dookoła świata, ty:

W stosunku do ludzi, których nie lubisz:

Przeważająca większość twoich działań:

Zajęcia pracochłonne, wymagające precyzji i dokładności to:

Kiedy poznajesz kogoś nowego i ten ktoś wzbudza twoją sympatię:

Test: Poznaj swój temperament (test temperamentu)

 1. You got: Twoją osobowość można zaliczyć do typu cholerycznego.

  Należysz do ludzi bardzo aktywnych i żywiołowych - wszystko, do czego się zabierasz, czynisz w zawrotnym tempie. Nie potrafisz usiedzieć na jednym miejscu, ciągle gdzieś cię nosi. W stosunku do innych jesteś otwarta i wyjątkowo komunikatywna - z łatwością nawiązujesz kontakty i równie łatwo zdarza ci się je zrywać! Skrywanie emocji to dla ciebie nie lada wysiłek - wszyscy wokół wiedzą, kogo darzysz sympatią, a kogo nie lubisz. Pozwalasz, by rządziły tobą uczucia - bywa, że wpadasz w szalony gniew z błahego powodu, a zaraz po tym ogarnia cię radosna euforia. Wiedząc o tym wszystkim, powinnaś ćwiczyć trzymanie emocji na wodzy - symptomy twojego temperamentu mogą być mylnie odbierane i mogą przez to mieć negatywny wpływ na jakość twoich stosunków z otoczeniem.

 2. You got: Twoją osobowość można zaliczyć do typu sangwinicznego.

  Życie, jakie prowadzisz, jest bardzo dynamiczne, lubisz nawiązywać przeróżne kontakty i świetnie sobie radzisz w relacjach międzyludzkich. Dodatkową twoją zaletą jest to, że cechuje cię niepoprawny optymizm - nie potrafisz się smucić! Starasz się jak najszybciej zaradzić wszelkim przeciwnościom losu. Często pomaga ci w tym poczucie humoru, jakim nieraz zarażasz otoczenie. Jednakże twój temperament działa niekiedy przeciwko tobie - zapewne spotkałaś się już z zarzutem powierzchowności - nie wszyscy są w stanie zrozumieć twoje pogodne nastawienie do większości spraw, niektórzy sądzą, że należy im poświęcać więcej uwagi, dokładniej planować i nie robić zbyt wielu rzeczy naraz.

 3. You got: Twoją osobowość można zaliczyć do typu melancholicznego.

  Należysz do ludzi bardzo wrażliwych, którzy silnie przeżywają wszelkie dotyczące ich sprawy - niemniej jednak zazwyczaj skrzętnie ukrywasz swoje emocje. Rzadko mówisz wprost to, co w danym momencie myślisz, a dobrą tego stroną jest fakt, że słowami nie zrażasz do siebie ludzi. Lubią cię za spokój, jaki emanuje wokół twojej osoby, lecz tak naprawdę nie mają pojęcia, co dzieje się we wnętrzu twojej duszy. Zdecydowanie zbyt głęboko bierzesz do serca niektóre rzeczy - większością z nich nie warto się przejmować! Ilekroć wypadki przyszłe zaczynają jawić ci się w ciemnych barwach, pamiętaj, że nie zawsze oznacza to, iż w rzeczywistości tak się stanie. Staraj się także mniej myśleć o przeszłości - nie zmienisz jej przecież. Życie dzieje się tu i teraz - zatroszcz się o szczęśliwe chwile i nie zatruwaj ich martwieniem się na zapas!

 4. You got: Twoją osobowość można zaliczyć do typu flegmatycznego.

  4Należysz do ludzi o wyrobionych poglądach i nie lubisz ich zmieniać. Prowadzisz ustalony tryb życia, nie przepadasz za niespodziankami i szalonymi imprezami. Konsekwentnie dążysz do celu, planujesz, nie boisz się pracy wymagającej cierpliwości i dokładności - umiesz docenić to, co posiadasz. Trudno cię wytrącić z równowagi - niewiele jest spraw, które poruszają cię w istocie. Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, jakby nic cię nie interesowało - postaraj się okazać najbliższym nieco więcej uczucia. Jesteś niezastąpiona w sprawach, które wymagają samodyscypliny - z pewnością potrafisz narzucić sobie także więcej elastyczności i otwartości na drugiego człowieka. Spontaniczności!

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!