Alex Cross (2012) - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
Alex Cross (2012) - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
Na duży ekran trafiły dotąd dwa filmy na podstawie prozy Jamesa Pattersona, których głównym bohaterem był Alex Cross. W obydwu ekranizacjach : „Kolekcjonerze” oraz „W sieci pająka” zagrał go ten sam aktor. Teraz Morgana Freemana zastąpił Tyler Perry, znany komik, twórca dość niewyszukanych pod względem humoru komedii z Medeą w tytule, w których osobiście przebiera się on za otyłą kobietę.

Recenzja Filmu: Alex Cross (2012)

Można więc śmiało powiedzieć, że tym razem film obsadzono na przekór wizerunkowi aktora. Czy taki zabieg się opłacił?  Na duży ekran trafiły dotąd dwa filmy na podstawie prozy Jamesa Pattersona, których głównym bohaterem był Alex Cross. W obydwu ekranizacjach : „Kolekcjonerze” oraz „W sieci pająka” zagrał go ten sam aktor. Teraz Morgana Freemana zastąpił Tyler Perry, znany komik, twórca dość niewyszukanych pod względem humoru komedii z Medeą w tytule, w których osobiście przebiera się on za otyłą kobietę. Można więc śmiało powiedzieć, że tym razem film obsadzono na przekór wizerunkowi aktora. Czy taki zabieg się opłacił?

Fabuła koncentruje się na życiu osobistym genialnego psychologa i detektywa, który właśnie dowiedział się o trzeciej ciąży swojej żony, Marie. Jednocześnie sam zastanawia się nad przejściem do FBI, co wiązałoby się z przeprowadzką do Waszyngtonu. W środku tych życiowych rozstajów Crossowi trafia się trudna sprawa. Zamożna Azjatka zostaje zamordowana w swojej luksusowej willi wraz z ochroną. Mordu dokonano ze szczególnym okrucieństwem. Dzięki pozostawionym na miejscu zbrodni wskazówkom detektyw szybko rozszyfrowuje, kto będzie następnym celem. Morderca nie jest jednak w ciemię bity – przygotował się na każdą ewentualność. To brutalny i niezwykle skuteczny w działaniu psychopata, który zlikwiduje każdego, kto stanie mu na drodze. Wkrótce życie detektywa i jego rodziny znajdzie się niebezpieczeństwie.

Jedno, co w tym filmie nie zawodzi, to pełna zwrotów akcji fabuła. Ale tę twórcy przejęli przecież od autora pierwowzoru. Trzeba przyznać, że w zwykłym policyjniaku rzadko trafia się tyle nabrzmiałych od emocji ludzkich dramatów. „Alex Cross”,, to przedziwna hybryda, mieszcząca w sobie thriller, melodramat i revenge movie. Ale choć film miesza sensację z wzruszeniami, widzowi wcale niełatwo się zaangażować w ekranową historię. Bo w kulminacyjnych momentach zamiast wywoływać dreszcz emocji film Roba Cohena niezamierzenie bawi. Czy to wina komediowych doświadczeń Perry'ego, czy też jego znikomego mimo wszystko talentu dramatycznego – nie wiem. Jedno jest pewne: ze swoją twarzą pokornego cielęcia Tyler Perry nie przekonuje jako przenikliwy mózgowiec, a jego zwalista sylwetka nie wypada wiarygodnie w scenach bijatyk. Z drugiej strony owa nadzwyczajna umiejętność wchodzenia do umysłu mordercy, jaką posiada Crossa nie została tu choćby połowicznie oddana. A skoro zawodzi główny filar, to cała konstrukcja się sypie. Film wygląda jakby został zrealizowany w hołdzie thrillerom z epoki wideo, w których rządziły czarno-białe podziały. Czarny charakter (usiłujący podrabiać De Niro z „Taksówkarza” Matthew Fox) jest nie tylko fizycznie odpychający, ale też zawsze ma na twarzy jakiś przerażający grymas i teatralnie napawa się cierpieniem swoich ofiar. Równie płaska i pozbawiona niuansów jest postać Crossa, który nawet schodząc na manowce prawa, robi wrażenie podtatusiałego poczciwiny wracającego z obiadku u mamy.

Między tymi kontrastami wypala się całe napięcie. Widzowi pozostaje już tylko na zimno przyglądać się tej porażce i wyłapywać kolejne niedoróbki – fatalny drugi plan filmu, marnego Jeana Reno w roli zadufanego w sobie miliardera i nachalny product placement marki Ford. Podsumowując: „Alex Cross”, to nieudane wprowadzenie do nowej serii filmowej, której miejmy nadzieję nikt nie będzie już po tym filmie chciał ciągnąć.

Gdzie obejrzeć film: Alex Cross (2012)

Film dostępny tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

3 comments

Arek
This comment contains spoilers? Click here if you want to read.

a Oskar za efekty specjalne science-fiction za film "zabicie Osamy Ben Ladena":)? to nie przypadek ze "atak na wtc" 11.09 transmitowały wszystkie stacje tv =Bush i Ben Laden to wspólnicy w biznesie naftowym zarobili krocie na wojnie o ropę stąd światowy kryzys i terroryzm =USA wyszkoliło talibów przeciw ZSRR dali im broń okupują Afganistan dla narkotyków jak by kraść iracką ropę zbombardowali Irak pozbawili go wody prądu szkół szpitali USA zbankrutowało przez wojnę o ropę dla zysku koncernów naftowych „Sukces" w biznesie polegał na oszustwie w polityce na kłamstwie stąd kryzys! Większość mediów prasowych jest wykupiona przez korporacje naftowe i zbrojeniowe (np. Reuters jest własnością Rockefellera jak również Exxon-Mobil, Esso, Standard Oil) - dlatego z oficjalnych mediów nie dowiemy się nigdy prawdy

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg
Arek
This comment contains spoilers? Click here if you want to read.

okrucieństwo zaczyna się od zwierzat np.mięsożerca Hitler bił i otruł swojego psa: „od niektórych członków SS wymagano, by udusili własnoręcznie psa w obecności oficera SS aby piętnować wszelkie przejawy słabości i łagodności którego hodowali przez dwanaście tygodni”. Sax, Animals in the Third Reich, 169

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg
A.G
This comment contains spoilers? Click here if you want to read.

Bilety powinny być po 5 zł:) Filmy,tv zastępuje niewolnikom normalne życie stąd talk shows seriale programy o tańcu gotowaniu dzieciach sex telezakupy telenowele sport itp. itd. filmy w kinach służą do obściskiwania się nastolatków, oglądać lepiej je w internecie: stopklatka, zwolnienie, powtórki, przewijanie Aktorzy:)całe życie coś i kogoś udają są jak prostytutki robiąc karierę wyglądem muszą się spodobać by się sprzedać stąd uzależnienia i autodestrukcja zagłuszanie wyrzutów sumienia niszczenie samodzielności myślenia pamięci samoogłupianie to nieszczęśliwi niewolnicy fanów Polskie"gwiazdy"i programy to kopie np Big Brother Brzydula Doda=farbowana blond kopia M.Monroe Madonny B.Spears, tak samo w rapie, metalu popie disco itp. i tv/filmach (Big Brother, Brzydula, Milionerzy, Niania, Mam Talent) pracownicy rozrywki marnują swoje życie czas zabawiając smutnych nudziarzy a fani(POzdrawiam moich:))są jak kibice podniecają się cudzym życiem zamiast żyć własnym to jak p

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg