Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów (2012) - Cały Film Online •Gdzie obejrzeć za darmo • Recenzja
Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów (2012) - Cały Film Online •Gdzie obejrzeć za darmo • Recenzja
W czwartej już odsłonie Epoki lodowcowej ponownie spotkamy irytującego leniwca Sida, budzącego respekt tygrysa Diego oraz przywódcę stada – mamuta Manfreda. Tym razem będą musieli zmierzyć się z okrutnym losem, który rzuci ich na szerokie wody niebezpiecznego oceanu, podczas gdy ziemska skorupa zacznie się diametralnie zmieniać w wyniku tytułowej wędrówki kontynentów. A wszystko – jak zwykle – za sprawą zbzikowanego wiewióra Scratta.

O Filmie: Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów (2012)

  • reżyseria: Steve Martino, Michael Thurmeier
  • scenariusz: Michael Berg, Jason Fuchs
  • gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy
  • produkcja: USA
  • premiera: 26 czerwca 2012 (Światowa) 6 lipca 2012 (Polska premiera kinowa)
  • nagrody: Film dostał 6 nominacji

Recenzja filmu: Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów (2012)

Należy przyznać, że pomysł, by to Scrat był winny przemieszczaniu się lądu jest z pozoru szalony, aczkolwiek genialny. Poczynając od jądra ziemi wprawionego w ruch, cała fabuła stale nabiera tempa i utrzymuje widza w gotowości praktycznie przez cały seans. Co chwilę zastanawiamy się, czy kolejne opały, w których znaleźli się bohaterowie, pozwolą im ujść z życiem czy też przygoda za moment się skończy. Co jeszcze możemy zobaczyć?
Najczęściej w kinematografii mamy do czynienia ze zjawiskiem, w którym każdy następny sequel jest gorszy od poprzedniego. Jednak w tym wypadku jest zupełnie inaczej. Nie dość, że film trzyma w napięciu, to jesz- cze dawka humoru wylewająca się  prawie z każdego zdania, nie pozwala nam na nudę. Wystarczy choćby przytoczyć zdanie: „Chcecie podpiracić piracki statek piratom?”. Zaryzykuję nawet tezę, że żadna z pozostałych trzech części nie była nawet w połowie tak zabawna jak ta najnowsza.
Jeśli chodzi o sposób animacji, prz- zwyczailiśmy się już do jej charakterystycznego wyglądu, jednak twórcy wciąż potrafią nas zasko- czyć. Ujrzymy tu nowych bohaterów oraz nowe wątki. W jednej z ważnych ról zobaczymy Brzoskwinkę, która jest już nastolatką. Sid nie tylko odzyska część swojej rodziny w postaci ekscentrycznej i walecznej babci, ale także Diego zyska coś nowego i wspaniałego. Do tego wielu bohaterów czegoś się nauczy. Jednocześnie przeżywać będziemy grozę oraz rozbawienie, kiedy do głosu dojdą tajemnicze syreny.
Obok niezwykłych perypetii głównej trójki doświadczymy historii o dojrzewaniu, o przyjaźni, a przede wszystkim o wartości rodziny. Do tego dodajmy jeszcze takie walory jak nawiązania do Piratów z karaibów oraz Bravehearta, które nie tylko urozmaicają, lecz także stanowią pewną nowość w serii (w żadnej z poprzednich części nie mieliśmy wyraźnej parodii innego dzieła filmowego). Plus kilka tradycyjnie zabawnych scen ze Scratem.
Na minus zasługuje być może brak uroczej Scratte, ale w zamian zyskamy chyba znacznie więcej. Tak czy inaczej z pewnością nie można będzie spocząć na laurach. Niech mi jeszcze bę- dzie  wolno wspomnieć:

Gdzie obejrzeć film: Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów (2012)

Film: Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów (2012) można obejrzeć za pośrednictwem płatnych platform VOD.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!