Recenzja filmu: Więzień labiryntu: Próby ognia (2015) - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
Recenzja filmu: Więzień labiryntu: Próby ognia (2015)  - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
Rok po premierze pierwszej części "Więźnia labiryntu" w kinach pojawiła się część druga "Próby ognia", bezpośrednio kontynuująca losy Thomasa i pozostałych nastolatków, którzy uciekli z Labiryntu. Akcja kontynuacji rozpoczyna się dokładnie w miejscu w którym urwała się poprzednia część i właściwie bez żadnego wstępu pędzi przed siebie na złamanie karku.

Obsada Filmu: Więzień labiryntu: Próby ognia (2015)

  • reżyseria: Wes Ball
  • scenariusz: T.S. Nowlin
  • aktorzy: Dylan O'Brien, Ki Hong Lee, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Dexter Darden, Alexander Flores, Jacob Lofland, Rosa Salazar, Giancarlo Esposito, Patricia Clarkson, Aidan Gillen, Terry Dale Parks, Kathryn Smith-McGlynn, Lili Taylor, Barry Pepper
  • muzyka: John Paesano
  • zdjęcia: Gyula Pados
  • montaż: Dan Zimmerman

Recenzja Filmu: Więzień labiryntu: Próby ognia (2015)

  Bo choć uciekinierzy znajdują schronienie w bazie rządzonej przez tajemniczego Jansona, szybko okaże się, że i jemu nie mogą ufać i znów będą musieli uciekać by ratować swoje życie.  I tak przez kolejne dwie godziny tego całkiem szybkiego i przyjemnego filmu, który jednak jak przeczytać można na licznych forach internetowych, jest bardziej adaptacją niż ekranizacją powieści, nie mając z nią zbyt wiele wspólnego.  Stąd zapewne ten blockbuster bardziej przypadnie do gustu tym, którzy nie zaznajomili się wcześniej z książką.

Część druga "Więźnia labiryntu" jest filmem lepszym pod względem tempa akcji jakie oferuje.  Gdy rozpoczyna się ucieczka bohaterów, akcja nie zwalnia tempa właściwie do samego końca, ani na moment nie pozwalając bohaterom odetchnąć.  Co rusz ktoś czyha na ich życie.  Albo są to ludzie zarażeni tajemniczym wirusem (szkoda tylko, że przypominają zwykłe zombie), albo są to inni ocaleni, którzy na złapaniu nastolatków odpornych na chorobę, mogą sporo zyskać.  I tak bohaterowie biegają od jednego zagrożenia do drugiego, od jednego schronienia do innego, w tym błyskawicznym tempie nie dając czasu na zastanowienie się jaki w tym wszystkim jest sens.  Czy prócz szybkiej akcji kryją się za tą historią jeszcze jakieś inne, poważniejsze myśli, warte przetrawienia?  Niestety jednak prócz samej akcji, film ten nie ma zbyt wiele do zaoferowania, przez co pozostaje nadal słabszą wersją "Igrzysk śmierci", akcyjniakiem dla młodzieży, który choć nie sprawia bólu podczas oglądania, jest obrazem totalnie jednorazowym, o którym zapomina się na chwilę po opuszczeniu sali kinowej.

To co najbardziej irytuje w tej części, jeszcze mocniej niż przy pierwszym filmie, to przesadne ukrywanie głównych założeń tej opowieści.  Nadal więcej w tej serii jest pytań niż odpowiedzi, a im dalej w pustynny świat brną bohaterowie, tym jeszcze więcej niejasności, nielogiczności i pytań się pojawia.  W poprzednim epizodzie, który dopiero przedstawiał ten świat, takie nietłumaczenie wszystkiego było jeszcze zrozumiałe.  W tym epizodzie staje się strasznie męczące i nudne.  Właściwie nie dowiadujemy się niczego poza ogólnikami, jakie pojawiły się w "Więźniu labiryntu".  Świat pogrążył się w chaosie po tym jak tajemniczy wirus zaraził miliony ludzi na świecie.  Słońce spaliło ziemię, a odporna na chorobę okazała się garstka młodych ludzi, których DRESZCZ zamierza wykorzystać jako szczepionkę.  Po co jednak był labirynt, wymazywanie wspomnień, szopka z doktor Paige i późniejsza szopka kontynuowana w tym filmie, tego się już niestety nie dowiemy.  Pytanie tylko czy starczy nam cierpliwości i chęci by czekać na te odpowiedzi do kolejnego epizodu?

Gdzie obejrzeć film: Więzień labiryntu: Próby ognia (2015)

Film dostępny tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD.

Obejrzyj pierwszą część: Więzień Labiryntu

Obecnie film Więzień Labiryntu można obejrzeć za pośrednictwem płątnych platform VOD

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!