Szklana pułapka 4.0 (2007) - Cały Film Online •Gdzie obejrzeć za darmo • Recenzja
Szklana pułapka rozwinęła karierę Bruce'a Willisa jako etatowego twardziela z ludzką twarzą. John McClane wrócił z wielkim przytupem. Jak przystało na kolejną część - jest tu więcej rozpierduchy, rozwałki i akcji niż w części poprzedniej. Przy kolejnej będą chyba musieli spalić żywcem przebranego za Tinky-Winki Romana Frankensteina G. alias Pogromcę lektur, by przebić tą rozwałkę.

O Filmie: Szklana pułapka 4.0 (2007)

 • Reżyseria: Len Wiseman
 • Scenariusz: Mark Bomback
 • Zdjęcia: Simon Duggan
 • Muzyka: Marco Beltrami
 • Scenografia: Patrick Tatopoulos, Beat Frutiger, Troy Sizemore, Robert Gould (II)
 • Producent: Michael Fottrell, John McTiernan, Arnold Rifkin, Bruce Willis
 • Gatunek: Akcja, Sensacyjn
 • Produkcja: USA
 • Dystrybucja: Imperial Cinepix
 • Studio: 20th Century Fox
 • Czas trwania: 100 min.

Recenzja Filmu: Szklana pułapka 4.0 (2007)

Zacznijmy gwoli przyzwoitości od początku. John otrzymuje zadanie godne zwykłego krawężnika - pojechać po hakera, zabrać go i przywieźć na posterunek. Na miejscu okazuje się, iż na życie biednego komputerowca nastają jakieś mroczne typki z rządzą mordu w oczach. McClane jak to McClane zawsze zjawia sie w złym miejscu i w złym czasie, by ratując własny tyłek (i tyłki członków swej rodziny) uratować wielu ludzi i spuścić łomot tym złym.
Zawsze darzyłem estymą Johna McClane'a i spośród wielu archetypów super policjant amerikan hero - on przypadł mi do gustu najbardziej (obok Brudnego Harry'ego). Dlaczego? Otóż zawsze mu się dostaje po kuprze (w typowo holywoooodzki sposób, bo postrzały w nogę, ramię, rękę, trochę go poobciera i sponiewiera ale nic poważniejszego), a mu ciągle dopisuje humor, nieco czarny i sarkastyczny - w czym przypomina Franka Castle'a (dla nie znających tegoż typa jest to komiksowy Punisher, bo o filmowym trzeba zapomnieć tak wielką był kupą), no i oczywiście gra go Bruce.
Jest to zjadliwy kawałek mięsnego kina, gdzie od początku do końca bije tętno fabuły, a kolejna rozwałka jest jeszcze bardziej efektowna. Pomimo, iż często i gęsto trzeba przymknąć oczy na różne krzaczki i buraczki typu - z każdego kompa i telefonu (model Noki komunikator) przy użyciu kilku kliknięć super hakera da się wszędzie wedrzeć. Cóż takie są reguły uproszczonej gry w filmach akcji, gdzie trzeba zamknąć na klucz rozsądek i otworzyć naiwność. Lecz gdy uda się już nam wbić, czy wstrzelić w ten bezrefleksyjny i równie głęboki co kałuże w lecie na Saharze - klimat będziemy zadowoleni dozą rozwałki.
Scenarzyści wynaleźli nowatorskie sposoby załatwienia śmigłowca czy F35 (co to k....a jest F35?). Jak zawsze w Szklanych Pułapkach efekty mają bić po oczach i dawać po uszach, czyli duże ilości wybuchających pojazdów wszelkiej maści i niszczonych budynków, oraz zgliszcza które powstają za Johnem niczym po przejeździe Jeźdźców Apokalipsy.
Jedna rzecz bardzo mnie tu ugryzła - otóż główny zły to w gruncie rzeczy mały żuczek, który niewiele może, po prostu cienias. Ale przecież żaden Dawid nie pokona Johna Goliata McClane'a w nieczystej walce na śmierć, życie i sarkastyczne uwagi. Przecież ten facet ma doświadczenie większe niż niejeden oddział specjalny i zawsze spada na cztery łapy... no czasem na dwa pośladki, ale jednak zawsze udaje się mu przeżyć.
Nawet dobrze wypada duet stary - młody, John Willis McClane i Matt Foster. Widać iż pomiędzy nimi pozytywnie iskrzy i działania tej dwójki uzupełniają się. Chłopaki dają radę, a ich wyczyny daje się oglądać bez większej żenady.

Jeśli szukasz szybkiej i łatwiej rozrywki nie wymagającej od ciebie niczego ponad poprawnie działające zmysły możesz ruszyć na w 100% polecaną przez rzemieślników kina rozrywkę w czystej postaci idealnej na letni skwar jak i na pogodę w stylu barowym.

Gdzie obejrzeć cały film za darmo: Szklana pułapka 4.0 (2007)

Obecnie film: Szklana pułapka 4.0 (2007) można obejrzeć za pośrednictwem platform VOD.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!