Tylko strzelaj (Shoot 'Em Up) 2007 - Gdzie obejrzeć cały film online za darmo z lektorem?
Siedzi sobie facet na przystanku autobusowym, popija jakiś napój i je... marchewkę. Nagle na ulicę wbiega ciężarna kobieta, ubrana w żółtą sukienkę. Ucieka co sił, woła o pomoc, bo ściga ją facet w czarnym samochodzie. Facet na przystanku przygląda się tej scenie w spokoju, wręcz ze znudzeniem, zupełnie jakby takie sytuacje widywał codziennie.

Obsada Filmu: Tylko strzelaj (Shoot 'Em Up) 2007

  • reżyseria i scenariusz: Michael Davis
  • aktorzy: Clive Owen, Monica Bellucci, Paul Giamatti, Stephen McHattie, Daniel Pilon, Jane McLean, Greg Bryk,  Ramona Pringle
  • muzyka: Paul Haslinger
  • zdjęcia: Peter Pau
  • montaż: Peter Amundson

Recenzja Filmu: Tylko strzelaj (Shoot 'Em Up) 2007

 Samochód rozbija się na zakręcie, wybiega z niego mężczyzna i z pistoletem w ręku goni za kobietą, nie zważając na przypadkowego gapia.  Ten po chwili wahania wreszcie wyrzuca napój do śmieci i z marchewką w jednej dłoni, a spluwą w drugiej, biegnie czym prędzej za mężczyzną na ratunek kobiecie.  Jak się wkrótce okaże ten fan marchewek nazywa się Smith i potrafi perfekcyjnie posługiwać się bronią.  Bez większego wysiłku rozprawia się więc ze ścigającym i kilkunastoma innymi mężczyznami, którzy w międzyczasie dobiegli do niego, jednocześnie odbierając poród u ciężarnej kobiety.  Niestety wkrótce później kobieta umiera, a Pan Smith uciekając przed kolejnymi nieznajomymi, uzbrojonymi mężczyznami musi zaopiekować się noworodkiem.  I tak rozpoczyna się całkowicie zwariowane kino akcji w reżyserii Michaela Davisa.

Chciałem się wybrać na ten film do kina, bo bardzo zachęcił mnie zwiastun, który zapowiadał totalnie zwariowane kino akcji, ale dystrybutor po kiepskich wynikach w amerykańskim box-office nie zdecydował sie na wprowadzenie go do naszych kin.  I całe szczęście, że nie mogłem produkcji tej obejrzeć na srebrnym ekranie bo bym się srogo rozczarował.  "Tylko strzelaj" to gigantyczna, niedorzeczna strzelanina.  Film przesadzony, przeszarżowany, idiotyczny i przerysowany do granic możliwości. Już pierwsze minuty są tak wariackie, że aż trudno uwierzyć iż ktoś coś takiego naprawdę nakręcił.  Z początku takie zwariowanie przedstawianie tej historii można jeszcze jakoś przełknąć.  Film Davisa jest wtedy całkiem zabawny, zakręcony, a przerysowanie kolejnych sytuacji autentycznie śmieszy i dostarcza sporej dawki pozytywnych emocji.  Bohaterowie strzelają do siebie w każdej kolejnej scenie, podczas odbierania porodu, podczas odbywania stosunku, w biegu, w wąskich korytarzach, na dachach budynków itd. itp. Dosłownie wszędzie, w każdej możliwej sytuacji.  Jednakże z każdą kolejną minutą film ten staje się coraz bardziej nieznośny.  Co prawda zaskakuje kolejnymi wydarzeniami, ale są one zdecydowanie zbyt toporne i zaczynają po prostu męczyć i denerwować. Stężenie głupoty na centymetr kwadratowy taśmy jest tu tak ogromne, że aż nie sposób go wytrzymać.

W pierwszych minutach "Tylko strzelaj" miałem wrażenie, że film ten powstał na podstawie komiksu.  Gdyby tak jednak było, wtedy historia oprócz zwariowanych scen akcji miałaby choćby w małym stopniu ale jednak, choćby odrobinę logiczną fabułę.  Ponieważ jednak jest to oryginalna opowieść reżysera i scenarzysty w jednej osobie, to intryga i wytłumaczenie dlaczego ktoś za wszelką cenę chce uśmiercić noworodka, jest równie idiotyczna i bezsensowna jak sam film.  Chwilami przez swoją niedorzeczność i całą swą szarże „Tylko strzelaj” przypominał mi "Wanted" z Angeliną Jolie.  Różnica między tymi produkcjami polega jednak na tym, że o ile "Wanted" prawie do samego końca (gdyby nie zbyt brutalna końcówka) utrzymywał całkiem równy poziom, tak tutaj z każdą kolejną minutą jest coraz gorzej.  Bo o ile w "Wanted" to naginanie rzeczywistości łączyło się z zapewnianiem rozrywki, tak w „Tylko strzelaj” jest ono tak przesadzone, że na dłuższą metę nie sposób czerpać z niego jakiejkolwiek przyjemności.  Zamiast bawić, film ten coraz mocniej irytuje, męczy i wkurza.  Pod koniec (scena strzelaniny w powietrzu) mamy prawie wrażenie, że to co widzimy na ekranie to niedorzeczna kreskówka, a nie przekraczający pewne granice film akcji, z żywymi aktorami w rolach głównych.  Okropność.

Gdzie obejrzeć film: Tylko strzelaj (Shoot 'Em Up) 2007

Film dostępny tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!