Jak szybko poradzić sobie z kacem? Co jest dobre na kaca domowe sposoby?
Poranek po imprezie, na której przesadziłaś z alkoholem bywa koszmarem: kac, wzdęty brzuch, na dodatek waga może pokazać kilka kilo więcej. Jak zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości dnia następnego?

Omijanie posiłków? Nie!
Na kacu zwykle nie ma się apetytu. Mogło by się wydawać, że pomijanie posiłków lub jedzenie tylko minimalnie jest błędem: organizm przestawi się na tryb przeżycia, czyli zacznie magazynować tłuszcz.

Najlepszym sposobem na zrekompensowanie zniszczeń w organizmie po szalonej nocy jest super zdrowy posiłek następnego dnia:

  • 2 białka z ugotowanych na twardo jajek (dawka protein)
  • warzywa surowe lub gotowane na parze – w dowolnej ilości (są sycące, bogate w błonnik, witaminy i minerały)
  • jogurt bez cukru ( dawka protein i wapnia)

Przez kilka następnych dni utrzymuj zbilansowaną dietę, czyli unikaj tłustych i słonych produktów (wędzone mięso, chipsy), słodycze, jedz dużo produktów naturalnie bogatych w proteiny. Przede wszystkim kontroluj zjadane porcje.

Detox po alkoholu
Po alkoholowym szaleństwie twój organizm zmaga się z toksynami. To dlatego na kacu masz szarą i zmęczoną cerę, czujesz się osłabiona, dokucza ci ból głowy, zaparcia, opuchnięte oczy, wzdęty brzuch ….
Twoje ciało potrzebuje detoxu, zapewnią ci go: pełnoziarniste płatki zbóż, zielona herbata, gotowane lub świeże warzywa i owoce. Zawarty w nich błonnik, minerały i antyoksydanty pomogą delikatnie oczyścić ciało.

Przez kilka dni unikaj:

  • mażonego i wędzonego mięsa orz serów, słodyczy, nasyconych kwasów tłuszczowych obecnych w maśle i mięsie. Trochą abstynencji od wyżej wymienionych znacznie poprawi twoje samopoczucie.

Aby przyspieszyć proces oczyszczania pij wodę z zawartością magnezu i wapnia.
Dobrze ci również zrobi rosół lub bulion.
Ziołowa herbatka z kopru włoskiego, anyżu, mięty lub rumianku złagodzi zaburzenia trawienia i poprawi apetyt.

Świeże powietrze i odpoczynek są istotne w walce z kacem. Na spacerze głęboko oddychaj, a potem odeśpij zabawę. T najlepszy sposób na regenerację.

 

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!