Najczęstsze skutki uboczne (powikłania) operacji plastycznych.
Najczęstsze skutki uboczne (powikłania) operacji plastycznych.
jeśli kiedykolwiek myślałaś o operacji plastycznej przeczytaj ten artykuł. Poniżej, wszystkie niebezpieczeństwa, o których powinnaś wiedzieć.

Chirurgia plastyczna pomoże uporać się z obwisłym biustem, zmarszczkami czy cellulitem. Zabiegi tego typu są coraz bardziej popularne i dostępne, także cenowo. Zanim jednak podejmiesz taką deczję, weź pod uwagę, jakie mogą być tego kosekwencje dla twojego zdrowia.

Ryzyka operacji plastycznej
Każdy zabieg chirurgii plastycznej niesie ze soba ryzyko komplikacji niebezpiecznych dla zdrowia.
Znieczuleniebez względu na to, czy jest to znieczulenie miejscowe czy ogólne może być niebezpieczne dla układu krążenia, a w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do śmierci.
Krwotok najmniejsza nawet procedura chirurgiczna może powodować wewnętrzne lub zewnętrzne krwawienie, w niektórych przypadkach konieczne jest ponowne otwarcie rany i odessanie krwi
Infekcja może pojawić się w kilka dni po operacji, i jeśli stan jest poważny może wymagać pobytu w szpitalu
Blizny każda interwencja chirurgiczna pozostawia mniejsze lub większe blizny. Proces gojena rany nie u wszystkich pacjentów przebiega tak samo długo. Zwykle zajmuje to około 6 do 12 miesięcy. Początkowo, czerwona blizna po około miesiącu zblednie i stanie się płytsza.

Wpływ na psychikę
Kreowany w mediach wizerunek kobiety stwarza nierealistyczne pojęcie perfekcji. Nienaganna figura, gładka twarz, jędrne piersi bez względu na wiek. Zdarza się, że pacjentki mają tak wysokie wymagania, co do swojego wyglądu, że nawet operacja plastyczna nie jest w stanie spełnić ich oczekiwań. Po zabiegu cierpi nie tylko ich ciało, ale i psychika. W takich przypadkach bardziej na miejscu byłaby wizyta u psychologa i praca nad poczuciem własnej wartości.

Nierzadko spotyka się uzależnienie od operacji plastycznych i upiększania własnego ciała. Przykładów nie trzeba szukać daleko Michael Jackson czy brytyjska modelka Jordan na zmianę powiększanie i pomniejszanie biustu, plastyka brzucha, regularny botox. W swoim dążeniu do perfekcji lekceważą własne zdrowie.

Jak obniżyć ryzyko

  • Sprawdź kwalifikacje chirurga
  • Nie ograniczaj się tylko do konsultacji u jednego specjalisty
  • Nie dowierzaj lekarzowi, który spieszy się z zabiegiem, zwykle po ustaleniu terminu powinnaś mieć tydzień na ewentualną zmianę decyzji
  • Ostrożnie podchodź do specjalistów ogłaszających się w prasie
  • Kwestie finansowe omów szczegółowo przed zabiegiem
  • Upewnij się, że wiesz wszystko, co niezbędne o zabiegu, spodziewanych efektach i ewentualnych skutkach ubocznych, zanim podejmiesz ostateczną decyzję

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!