Co robić, gdy pies sika w domu?
Co robić, gdy pies sika w domu?
Psy bardzo łatwo uczą się, że dom to „gniazdo" i nie należy go zanieczyszczać.

• Szczeniaki Z sikaniem w domu przez pierwsze tygodnie, kiedy szczeniak jeszcze nie wychodzi, trzeba się pogodzić. Można wtedy na podłogę położyć podkłady chłonne (cena ok 15 zł/10 szt.) lub worek na śmieci przykryty gazetami. Kiedy pies zacznie chodzić na spacery (co 2-3 godziny i zawsze pojedzeniu), nie kładziemy już podkładów. Kiedy piesek załatwi swoje potrzeby na zewnątrz, trzeba go koniecznie pochwalić, a jeśli zdarzy mu się wpadka, pominąć to dyskretnym milczeniem.

• Psy dorosłe.Sikanie w domu może być też objawem choroby, np. zapalenia pęcherza moczowego, nerek, cukrzycy. Trzeba wtedy koniecznie zabrać psa do weterynarza. Posikiwanie w domu może wynikać też z chęci znaczenia terenu. Skutecznym rozwiązaniem jest sterylizacja psa.

• Psi seniorzy Cierpią na osłabienie mięśni czy bolące stawy, utrudniające przykucnięcie czy podniesienie nogi, więc zwierzaki starają się tego unikać, a gdy już nie wytrzymują, sikają w domu. Miewają też demencję i zapominają o czystości. Gdy zbada się przyczynę nietrzymania moczu, często można psu ulżyć podając leki lub suplementy.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!