Czy dieta ma wpływ na zajście w ciążę? Dlaczego warto schudnąć przed ciążą?
Czy dieta ma wpływ na zajście w ciążę? Dlaczego warto schudnąć przed ciążą?
Bo otyłe mamy mają otyłe dzieci – dowiedli naukowcy z Nowego Jorku i Quebecu. Z ich badań wynika również, że zrzucenie zbędnych kilogramów przed ciążą może uchronić dziecko od otyłości.

Brytyjski „Daily Mail” donosi, że według badaczy problemy z otyłością są dziedziczne, a wysoka waga w ciąży sprawia, ze do rozwijającego się organizmu dziecka wysyłany jest sygnał: produkuj więcej komórek tłuszczowych. A więcej komórek tłuszczowych, to większe zagrożenie otyłością w dorosłym życiu.

Dlatego naukowcy apelują do kobiet z nadwagą, by przed zajściem w ciążę mądrze się odchudzały zarówno ze względu na zdrowie dziecka w przyszłości jak i to, że nadwaga w ciąży powoduje wiele problemów między innymi cukrzycę i konieczność cesarskiego cięcia. Może również być przyczyną poronień.

Dr Kral z Centrum Medycznego z Nowego Jorku wskazał, że nie ma znaczenia czy przyszła mama pozbywa się nadwagi stosując tradycyjną dietę czy ucieka się do takich metod, jak odsysanie tłuszczu. Podkreślił jednak z całą mocą, że jeśli nawet mama się odchudzi, to pełną gwarancję, że dziecko nie będzie otyłe można mieć jedynie wtedy, gdy cała rodzina będzie prowadziła zdrowy tryb życia.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!