Jak uratować związek po zdradzie? Jak się zachować po zdradzie? Co zrobić, aby odbudować nadszarpnięte relacje z partnerem?
Jak uratować związek po zdradzie? Jak się zachować po zdradzie? Co zrobić, aby odbudować nadszarpnięte relacje z partnerem?
Zdrada jest jednym z najczęstszych powodów rozpadu związków. Z danych wynika, że 37% mężczyzn w Stanach i 22% kobiet przyznaje się do tego, że zdradzili kiedyś swojego partnera. Nie ma żadnych wątpliwości, że "skok w bok" zwykle oznacza koniec związku, ale przecież nie zawsze tak jest. Wszystko zależy od tego, jak bardzo partnerom zależy na tym, aby być dalej razem.

Jeżeli zdradziłyście kiedyś swojego partnera, ale bardzo tego żałujecie i zależy Wam, aby dał Wam taką szansę, powinnyście pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Jak się zachować po zdradzie? Co zrobić, aby odbudować nadszarpnięte relacje z partnerem?

Opowiedz mu szczerze, jak doszło do romansu. W większości przypadków do zdrady dochodzi, kiedy w związku przestaje się układać. Aby naprawić swoje relacje z partnerem, pary nie powinny skupiać się na samej zdradzie, tylko na powodach, dla których do niej doszło. Może być to bardzo trudne, ponieważ osoba, która została zdradzona, może nie mieć ochoty, aby brać na siebie jakąkolwiek odpowiedzialność za to, co się stało i jest to całkiem zrozumiałe. Kieruje nią gniew i poczucie krzywdy, a niekiedy niewyobrażalna złość. Psychologowie radzą, aby postarać się porozmawiać o tym bez emocji. To trudne, ale to jedyne wyjście w tej trudnej sytuacji. Oboje partnerzy muszą postarać się „na chłodno” zidentyfikować czynniki, które doprowadziły do zdrady. To pierwszy i jeden z najtrudniejszych kroków w drodze do odbudowania związku.

Powiedz otwarcie o zdradzie. Chociaż może to być bardzo trudne dla Was obojga, powinnaś być absolutnie szczera ze swoim partnerem. Może to przywrócić zaufanie w związku i jest dowodem na to, że niewierna kobieta przestała ukrywać swoje zdrady.

Zachowaj otwarty umysł. Kiedy mężczyzna zdradza kobietę, czuje się ona skrzywdzona, poniżona i oszukana. Powinna jednak spróbować zdystansować się i przyjąć do wiadomości, że jej partner mógł zbłądzić. Wcale nie chodzi o to, aby go usprawiedliwiać. Po prostu powinnaś spróbować zrozumieć to, co nim kierowało.

Zastanów się, czy i dlaczego ten związek jest warty ocalenia. Porozmawiaj szczerze z partnerem o dobrych aspektach Waszego związku i postarajcie się na nich skupić. Na przykład: Nasze małżeństwo jest warte ocalenia, ponieważ kochamy się i kochamy nasze dzieci. Świetnie się razem bawimy i jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. To przesunięcie i skupienie się na pozytywnych czynnikach, zamiast na samej zdradzie, sprawi, że znów możecie poczuć się sobie bliscy.

Spotkaj się z terapeutą. Emocje nagromadzone wskutek zdrady są tak duże, że najlepiej jest porozmawiać o tym ze specjalistą. Doradcy do spraw małżeństw są w tym świetnie przeszkoleni i mogą rozpocząć z Tobą i Twoim partnerem terapię, aby pomóc Wam przejść przez ten trudny okres.

Poczyń konieczne zmiany. Powinny być one omówione krok po kroku z terapeutą i są ważnym aspektem w odbudowywaniu związku po zdradzie. Na przykład jeśli kobieta zdradziła męża z kolegą z pracy, najlepiej będzie, jeśli ją zmieni. Niektóre z tych zmian mogą wiązać się z ogromnym poświęceniem, ale mogą być decydujące dla przywrócenia nadszarpniętego zaufania.

Bądź cierpliwa. Pokonywanie skutków zdrady nie jest łatwe, zwłaszcza w przypadku osoby, która została zdradzona. Psychologowie mówią o kilku etapach, przez które musi przejść osoba zdradzona: okres kryzysu, dezorganizacji, utraty wiary, niespokojnych snów, a następnie reorganizacji i redefinicji związku. Nie jest to łatwe, ale na pewno jest to możliwe. Kiedy zaufanie zostaje przywrócone, a zdradzający partner udowodnił, że zależy mu na związku i żałuje tego, co zrobił, druga strona również zaczyna wykazywać większe zaangażowanie w odbudowywaniu pozytywnych relacji.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!