Bezpieczne opalanie w solarium jest możliwe, ale warto przestrzegać rad dotyczących ilości minut spędzonych w kabinie solarium oraz przygotowania ciała na dawkę promieni słonecznych. Najczęściej to kobiety uczęszczają do solarium, ale coraz częściej również panowie chcąc zaimponować ładnym wyglądem korzystają ze sztucznej opalenizny.

Kobiety mają delikatniejszą skórę i bardziej podatne są na niepożądane efekty wywołane ekspozycją na słońcu lub w solarium, dlatego powinny staranniej się przygotować do opalania w solarium.

  • Najpierw zadbaj o ciało

Pierwszą ważną zasadą jest przygotowanie ciała do rozpoczęcia opalania poprzez zażywanie suplementów diety z beta karotenem lub picie soków z marchwi, które zawierają ten składnik. Suplementy diety z beta karotenem najlepiej jest zażywać przynajmniej cztery tygodnie przed planowanym rozpoczęciem opalania, dopiero po tym czasie skóra zostanie odżywiona i nawet po kilkuminutowym opalaniu nabierze zdrowego koloru. Beta karoten zażywany w dużych ilościach uodporni skórę od wewnątrz a także poprawi jej kolorystykę i pozwoli cieszyć się opalenizną znacznie dłużej. Przygotowując się do opalania w solarium można kupić kremy do ciała przyspieszające opalanie. Jednak po jedno razowym posmarowaniu ciała takim preparatem efekty nie będą widoczne, dlatego warto przez kilka dni przed umówioną wizytą na solarium wcierać kosmetyki z tej serii w skórę. Opalanie w solarium jest szybsze niż opalanie na słońcu, jednakże skóra musi być dobrze chroniona również podczas takiego trybu opalania przez filtry UVA i UVB.

 

  • Pierwsza wizyta na solarium

Podczas pierwszej wizyty na solarium warto zwrócić uwagę na sprzęt jaki jest do dyspozycji w tym salonie. Im nowocześniejsze łóżka opalające, tym większy komfort opalania. Opalanie w solarium przy pierwszej wizycie powinno trwać minutę dla osób, które bardzo łatwo czerwienią się na słońcu i ulegają poparzeniom, dwie do trzech minut u blondynek o jasnej karnacji oraz pięć minut u brunetek i osób z ciemną karnacją. Jest to maksymalny czas korzystny dla skóry podczas pierwszego opalania w solarium, ponieważ skóra musi przyzwyczaić się do sztucznych promieni. Niski czas jest preferowany również ze względu na minimalne ryzyko poparzeń. Po pierwszej wizycie w solarium warto posmarować skórę balsamem po opalaniu, który ma również za zadanie podtrzymać opaleniznę. Efekty opalania w solarium zazwyczaj widoczne są dopiero po dwóch dniach od pierwszej wizyty

Twoja Ocena