Czy upadłość konsumencka zwalnia z długów? Jakie są minusy ogłoszenia upadłości konsumenckiej?
Czy upadłość konsumencka zwalnia z długów? Jakie są minusy ogłoszenia upadłości konsumenckiej?
Kredyty, pożyczki czy inne zadłużenia są dostępne niemal dla każdego, niektóre mogą być zaciągane kilkakrotnie. Niestety wielu z nas przyzwyczaiło się do życia na kredyt, dzięki, któremu możemy korzystać z wielu dóbr n którego nie byłoby nas stać bez wcześniejszego zaciągnięcia zadłużenia. Należy pamiętać, ze każdy nawet najmniejszy kredyt trzeba spłacać, banki nie są instytucja charytatywną i nie rozdają pieniędzy na prawo i lewo.

Przed zaciągnięciem kredytu powinniśmy pomyśleć nie tylko o sobie lecz również naszej rodzinie by ta nie ponosiła za to konsekwencji. Niespłacane zadłużenia mogą doprowadzić do utraty całego majątku a nawet do pójścia do wiezienia, jeżeli nie spłacimy kilku rat nie oznacza to od razu do straty całego majątku, jednak każda niespłacona rata do krok do upadłości finansowej. Upadłość konsumencka ostatnim etapem niespłacana długów. Upadłość konsumencka jest sposobem na umorzenie naszych długów, jednak nie bez żadnych konsekwencji, bowiem sąd może postanowić o zlicytowaniu naszego majątku aby spłacić wierzycieli. Jak łatwo się domyśleć upadłość konsumencka ustanawiana jest przed sąd, a poprzedzona jest normalnym procesem.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej może dotyczyć osobę raz na dziesięć lat, jeżeli osoba ta nie spłaca zadłużenia na skutek utraty pracy lub utraty zdrowia co dyskwalifikuje ją z wykonywania pracy zarobkowej. Jeżeli jednym z przedmiotów licytacji jest mieszkanie bądź dom osoby zadłużonej, może ona otrzymać pieniądze na wynajem mieszkania zastępczego jednak nie większych niż suma wartości wynajmu za okres 12 miesięcy. Niektórzy aby uniknąć zlicytowania swojego domu, przepisują lub fikcyjnie sprzedają je osobie zaprzyjaźnionej bądź dalekiej rodzinie by nie stracić wszystkiego. Oczywiście takie przedsięwzięcie nie jest zgodne z prawem.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!