Jak wypłacić pieniądze bez bankomatu?
Jak wypłacić pieniądze bez bankomatu?
Obecnie prawie każdy pełnoletni Polak posiada konto i kartę debetową, choć wciąż najczęściej korzystamy z karty do wypłaty pieniędzy z bankomatów. A co gdy żadnego nie ma w pobliżu? Sprawdź, w jaki sposób wypłacić gotówkę bez bankomatu!

Okazuje się, że pomimo zwiększonej liczby transakcji bezgotówkowych Polacy wciąż nie umieją żyć i funkcjonować bez gotówki. Bankomaty są w naszym kraju łatwo dostępnymi urządzeniami, jednak czasami może się zdarzyć, że przebywamy w miejscu, gdzie bankomatu nie będzie, a my nie posiadamy przy sobie gotówki. W takim przypadku alternatywą może się okazać usługa cash back, umożliwiająca nie tylko dokonywanie zakupów, ale jednocześnie wypłatę pieniędzy przez terminal sklepowy.

Jak realizować cash back?

Aby skorzystać z usługi cash back, wystarczy aktywna karta debetowa. Pobrana w sklepie kwota pomniejsza limit bezgotówkowy na naszym koncie osobistym. Obydwie dokonywane transakcje, czyli zakupy i wypłata gotówki, są autoryzowane i rozliczane jako jedna operacja obciążająca rachunek. Do dokonania wypłaty pieniędzy za pomocą usługi cash back nie potrzeba żadnej wcześniejszej aktywacji dostępu do tej funkcjonalności, wystarczy karta Visa lub MasterCard.

Przeczytaj: Jak obliczyć zdolność kredytową?

Cash back a zakupy

Cash back umożliwia wypłatę gotówki podczas dokonywania zakupów. Aby skorzystać z tej usługi, należy kupić jakiś produkt, dodajmy, że nie ma znaczenia kwota, jaką zapłacimy za zakupy. Ograniczenie występuje jednak w zakresie ilości wypłacanej gotówki poprzez cash back - może to być suma nie wyższa niż 300 zł.

Z usługi cash back możemy skorzystać nie tylko w sklepach, jest ona dostępna w punktach handlowo-usługowych, na stacjach benzynowych itp. W miejscach świadczących taką usługę znajdziemy odpowiednie logo organizacji płatniczej Visa lub MasterCard.

Przeczytaj: Czy opłaca się wcześniej spłacić kredyt?

Limity w cash back

Jak wspomnieliśmy, użytkownicy kart z funkcją cash back mogą jednorazowo wypłacić w ramach tej usługi 300 zł. Jednak, gdy potrzebujemy większej ilości gotówki, możemy takiej transakcji dokonać kilkakrotnie. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku może być wysokość limitu ustanowionego do naszej karty debetowej.

Niektóre banki pobierają za korzystanie z usługi cash back drobną opłatę (do 1 zł). Jeśli mamy zamiar z takiej opcji korzystać, warto zapoznać się z cennikiem usług własnego banku.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!