Jakie zarobki wystarczą do uzyskania kredytu gotówkowego?
Jakie zarobki wystarczą do uzyskania kredytu gotówkowego?
Kredyty gotówkowe są najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy w bankach. Banki przed udzieleniem kredytu badają zdolność kredytową ubiegających się o nie. Jakie zarobki wystarczą do uzyskania kredytu gotówkowego? Segment kredytów gotówkowych zawsze cieszył się wśród klientów bankowych największym zainteresowaniem, z prostych zresztą powodów: niemal od zawsze cierpieliśmy na niedostatek gotówki.

Wysokość udzielanych przez banki kredytów gotówkowych zależy w głównej mierze od zdolności kredytowych ubiegających się o takie kredyty, a więc od wysokości miesięcznych zarobków oraz wysokości ich zobowiązań finansowych, głównie kredytów bankowych. Im więcej zabiegający o kredyty gotówkowe mają takich zobowiązań, tym mniejszy kredyt mogą otrzymać. Generalnie, mimo iż inne są kryteria przyznawania kredytów w różnych bankach, aby uzyskać niewielki kredyt gotówkowy w banku trzeba zarabiać w granicach 500800 zł. Nie można też zapominać o innych niż zadłużenia bankowe zobowiązaniach obciążających nasze konta bankowe, jak na przykład alimenty.

Specjaliści wyjaśniają, na jakich zasadach i w jakiej wysokości mogą być przez banki udzielane kredyty gotówkowe. Z informacji tych można skorzystać, wchodząc na stronę Comperia.pl. Nie należy zapominać o historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej: jeżeli nie jest pozytywna, bank kredytu nie udzieli. Trzeba też pamiętać o tym, że mimo iż banki są instytucjami niezależnymi, muszą się liczyć ze stanowiskiem jednostek kontrolnych, takich jak na przykład Komisja Nadzoru Finansowego. Comperia.pl przypomina, że ponad 5 proc. wniosków kredytowych zaakceptowanych przez banki zostało odrzuconych przez KNF. W pewnych sytuacjach banki starają się łagodzić swoje stanowisko, czego nie robi KNF.

Każdy kredyt, nie tylko gotówkowy, jest towarem mocno reglamentowanym, choć w przypadku kredytów gotówkowych banki wyjątkowo złagodziły swoją politykę kredytową. Oczywiście, nie oznacza to, że stosują one typowe dla siebie kiedyś rozdawnictwo. Na takie stanowisko starający się o kredyty bankowe nie mogą już liczyć. Teraz banki wolą dmuchać na zimne i bardzo dokładnie analizują sytuację finansową zabiegających o kredyty bankowe.

Przeczytaj również:

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!