Czy warto mieć w tym samym banku konto bankowe oraz kredyt hipoteczny?
Czy warto mieć w tym samym banku konto bankowe oraz kredyt hipoteczny?
Z pozoru dwa różne produkty bankowe: konto osobiste oraz kredyt hipoteczny. Czy coś je łączy? Czy może zdarzyć się, że kupując jeden z nich, dostajesz niejako przy okazji drugi produkt (na pewno nie gratis)? Czy warto mieć w tym samym banku konto bankowe oraz kredyt hipoteczny? Czy w ogóle powinno się dywersyfikować banki i każdy produkt bankowy mieć w innej instytucji?

Konto w promocji

Od mniej więcej 2 lat banki coraz częściej promują kredyt mieszkaniowy wraz z kontem bankowym. Dają możliwość uzyskania tańszego kredytu na zakup nieruchomości, ale pod warunkiem podpisania dodatkowej umowy o konto bankowe czy inny produkt, taki jak karta kredytowa czy ubezpieczenie np. od utraty pracy. Nie wystarczy jednak samo podpisanie umowy-kupiony produkt musi „żyć”, tzn. powinien być aktywnie wykorzystywany. Dlatego banki dają warunki, że konto bankowe musi być zasilane kwotą min. np. 2 tys. zł,  a karta kredytowa musi być wykorzystana tyle razy,  żeby transakcje na niej opiewały na kwotę X zł.

Czy warto?

Od razu nasuwa się pytanie: czy warto kupować produkty w pakiecie? Zawsze trzeba to skalkulować. Kredyt hipoteczny w promocji może być naprawdę tańszy od standardowej oferty i to o tyle, że warto kupić dodatkowe ubezpieczenie lub kartę kredytową. Trzeba tylko porównać czy karta bądź konto, które dostajemy w pakiecie nie jest za droga lub zupełnie nie pasuje do naszych finansów osobistych. Jeśli jednak obniżka kredytu w promocji nie jest zbyt duża, a dodatkowe produkty są drogie, to cała operacja nie ma sensu. Lepiej wziąć standardowy kredyt, a dodatkowe konto bankowe czy kartę wybrać u konkurencji. Wygodnie oczywiście jest mieć konto osobiste w banku,  w którym mamy kredyt mieszkaniowy. Wtedy łatwiej jest regulować raty kredytowe. Nie zawsze jednak będzie to opłacalne.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!