Jak finansować działalność gospodarczą? Co musi zrobić przedsiębiorca aby otrzymać od banku dodatkowe finansowanie?
Jak finansować działalność gospodarczą? Co musi zrobić przedsiębiorca aby otrzymać od banku dodatkowe finansowanie?
Finansowanie działalności gospodarczej okazuje się wielokrotnie dużą bariera dla przedsiębiorcy. Nowicjusze biznesowi nie zdają sobie sprawy z ogromu kosztów jaki wiąże się z ich planami pomnażania zysków.

Co musi zrobić przedsiębiorca aby otrzymać od banku dodatkowe finansowanie?

Kredyt inwestycyjny zaciągany jest przez przedsiębiorstwo w celu sfinansowania inwestycji, której celem jest zwiększenie albo utrzymanie bieżącej wartości majątku trwałego. W praktyce oznacza to tyle, że przeznaczone przez instytucję bankową środki przedsiębiorcy mogą kupić nowy samochód, sprzęt IT czy meble biurowe. Przez wiele lat banki nie patrzyły przychylnym wzrokiem na młode, niedoświadczone firmy. Dzisiaj sytuacja na tym polu diametralnie się zmieniła. Związane jest to przede wszystkim z rozrostem sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zanim jednak podejmiemy decyzję o współpracy z określonym bankiem to należałoby dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne warianty kredytowania. Jeśli naszym celem jest zakup nowego samochodu dla firmy, może lepszy okaże się leasing?

Jeżeli interesuje nas kredyt inwestycyjny to gdzie można się najtaniej zadłużyć?

Na wstępie dobrze jest zorientować się, czy bank pobiera opłatę za samo rozpatrzenie wniosku kredytowego. Jest to koszt rzędu ok. 1000 PLN jednak nie podlega on zwrotowi w sytuacji , kiedy bank odmówi nam finansowania. Warto także wiedzieć, jaka jest wysokość prowizji pobieranej z tytułu udzielenia kredytu. Celem kredytu inwestycyjnego jest przede wszystkim zwiększenie naszego majątku trwałego oraz poprawienie płynności finansowej. Udzielany jest on w kolejnych transzach oraz w formie jednorazowej wpłaty. Kiedy już wybierzemy konkretny bank, należy złożyć właściwy wniosek, do którego konieczne jest dołączenie wszystkich wymaganych dokumentów. Dla banku najistotniejsze będzie poświadczenia obrotów jakie generuje nasz firma.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!