Porady Przelew zagraniczny z Irlandii do Polski – kilka świetnych sposobów na zapłatę rachunków w Polsce
Porady Przelew zagraniczny z Irlandii do Polski – kilka świetnych sposobów na zapłatę rachunków w Polsce
Jeżeli pracujesz w Irlandii i zastanawiasz się, jak zapłacić za usługi w Polsce, wypróbuj jedną z najkorzystniejszych metod wysyłania środków za granicę. Poznaj najlepsze sposoby na zapłatę rachunków za telefon, prąd czy telewizję za pomocą międzynarodowego przekazu.

Przelew bankowy

Przelewy bankowe typu SWIFT zlecimy w dowolnej walucie i skierujemy je do wybranego kraju na świecie. Jednak spory zasięg wiąże się z bardzo wysokimi opłatami. Składają się na nie prowizja naszego banku w Irlandii oraz spread wynoszący nierzadko nawet kilkanaście procent w porównaniu do średniego kursu euro. Koszt wykonania przelewu międzynarodowego uzależniony jest od wielkości przesyłanej kwoty. Z tych powodów przelewy typu SWIFT nie wydają się najkorzystniejszym sposobem opłacania rachunków w Polsce. O wiele tańszą i atrakcyjniejszą metodą zlecania zagranicznej transakcji w banku będzie przelew SEPA. Pozwoli on na wysłanie określonej sumy do Polski. Największą zaletą tego rodzaju przekazów okazuje się dostępność – zlecimy je praktycznie w każdym banku, także przez internet. Nadesłane środki zasilą konto odbiorcy (np. operatora sieci komórkowej w kraju) maksymalnie po trzech dniach od daty nadania przelewu bankowego SEPA. Zlecenie obsługi przekazu nie kosztuje zbyt wiele. Warto jednak pamiętać, że dodatkowe opłaty wiążą się z przewalutowaniem po kursie irlandzkiego banku.

Przelew w kantorze internetowym

Rachunki w kraju zapłacimy również zlecając przelew zagraniczny z Irlandii do Polski w internetowym kantorze. Ten prosty i wygodny sposób ogranicza się do uzupełnienia kilku rubryczek z naszymi danymi osobowymi, wprowadzenia szczegółów przekazu oraz do zaakceptowania regulaminów. Kantory internetowe zazwyczaj realizują zlecone transakcje w ciągu jednego dnia roboczego. Pozwalają też na przesyłanie pieniędzy na bardziej opłacalnych warunkach niż w banki z ich przelewami typu SEPA. Kantory udostępniają rentowne przeliczniki walut, lecz nakładają na operacje wysokie prowizje, aby na nich zarobić.

Firma pośrednicząca

Najlepszym i najatrakcyjniejszym sposobem na bezpieczne i szybkie wykonywanie przelewów międzynarodowych, aby zapłacić rachunki za usługi w Polsce, jest zlecanie przekazów w firmach pośredniczących. Dzięki ofercie pozabankowych operatorów, określoną sumę pieniędzy prześlemy bez wychodzenia z domu. Użyjemy w tym celu prostego w obsłudze serwisu transakcyjnego. Firmy pośredniczące w przekazach międzynarodowych udostępniają swoim klientom wyjątkowo korzystne kursy walut, co nie stanowi dużego obciążenia dla finansów osób pragnących uregulować należności za zobowiązania w rodzinnym kraju. Do wypróbowania rewelacyjnych usług pośredników zachęca też niska opłata za obsługę operacji. Firmy nierzadko oferują darmowy przelew zagraniczny z Irlandii do Polski w sytuacji, gdy zlecamy go po raz pierwszy albo przykładowo 10 raz.

Najtańszym i najszybszym sposobem na zapłatę rachunków w Polsce będzie zlecenie przelewu międzynarodowego z Irlandii za pośrednictwem pozabankowego operatora transakcji. Atrakcyjne kursy walut, niskie opłaty, prosta obsługa serwisów transakcyjnych  oraz wysokie standardy bezpieczeństwa to najważniejsze zalety korzystania z usług firm pośredniczących.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!