Jak zmyć farbę z włosów i powrócić do naturalnego koloru - domowymi sposobami.
Jak zmyć farbę z włosów i powrócić do naturalnego koloru - domowymi sposobami.
Pofarbowałaś włosy, ale zbliżasz się do tego czasu, kiedy masz ich dość i chcesz przywrócić je do naturalnego stanu? Większość ludzi decyduje się pójść do pobliskiej drogerii, aby kupić drogi środek do usuwania farby do włosów. Ta opcja działa dobrze w przypadku większości rodzajów włosów, ale niektóre marki dostępne bez recepty mają agresywne chemikalia, które mogą powodować uszkodzenia.

Istnieją alternatywne metody usuwania farby z włosów i nie musisz szukać dalej niż szafka kuchenna. Wszystkie te składniki są bezpieczne i przyjazne dla środowiska, a co najważniejsze, nie zniszczą włosów! Możesz ich używać na trwałym lub półtrwałym kolorze włosów.

Najlepsze sposoby na blaknięcie i usuwanie farby do włosów w domu

  1. Wymieszaj sodę oczyszczoną i szampon . Szampon przeciwłupieżowy działa najlepiej, ale niektóre kobiety twierdza, że najlepszy jest szampon oczyszczający. Cokolwiek wybierzesz, użyj sody oczyszczonej i szamponu w proporcji 1: 1. Wlej miksturę na włosy, a następnie pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz gorącą wodą. Rób to przez kilka dni lub do całkowitego zniknięcia barwnika.
  2. Wymieszaj tabletki witaminy C i gorącą wodę, aby utworzyć pastę, i nałóż ją na włosy. Pozostaw na godzinę w czepku. Następnie spłucz gorącą wodą. Ta metoda działa najlepiej, jeśli używasz jej kilka dni po farbowaniu włosów. Po upływie tego czasu nadal będziesz widzieć wyniki, ale będą one minimalne.
  3. Zanurz włosy mieszaniną równych części białego octu i wody. Następnie zakryj głowę czepkiem na 15 do 20 minut przed spłukaniem.

1. Soda oczyszczona i szampon przeciwłupieżowy

Soda oczyszczona jest naturalnym i skutecznym środkiem myjącym, często używanym do usuwania plam. Najlepiej sprawdza się zmieszana z szamponem przeciwłupieżowym. Dzieje się tak, ponieważ aktywny składnik szamponu siarczek selenu powoduje blaknięcie włosów (może również oczyścić  metalową biżuterię). 

Pamiętaj, że ten proces jest stopniowy i nie zadziała od razu. Soda oczyszczona działa jako środek do szorowania, a siarczek selenu rozjaśnia włosy, ale te dwa składniki nie usuwają całkowicie farby po pierwszej próbie. Powtarzaj ten proces przez kilka dni lub tak długo, jak potrzeba.

2. Witamina C  - usuwa ciemną farbę z włosów

Witamina C jest prawdopodobnie najbezpieczniejszą i najbardziej nieścierną opcją dla osób, które farbowały włosy na  ciemny kolor i chciałyby je szybko usunąć. Kwas w witaminie C działa poprzez utlenianie barwnika, a tym samym rozluźnienie cząsteczek barwnika. 

Pamiętaj, ta metoda działa najlepiej, jeśli pasta zostanie nałożona nie później niż kilka dni po farbowaniu włosów, chociaż przyniesie przyzwoite rezultaty, jeśli poczekasz trochę dłużej. Będzie zauważalna różnica, ale nie spodziewaj się żadnych cudów.

3. Ocet

W przypadku tej metody należy użyć zwykłego białego octu. Podobnie jak w przypadku witaminy C, kwaskowatość octu pomoże usunąć barwnik z włosów bez uszkadzania skóry głowy, tak jak robią to niektóre drogie produkty. Dzieje się tak, ponieważ większość farb do włosów nie radzi sobie z substancjami kwaśnymi.

 

 

 

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!