Jak czyścić rośliny z kurzu?
Jak czyścić rośliny z kurzu?
Pierwszym sposobem czyszczenia rośliny, aby jej nie uszkodzić jest obfite spryskanie tej rośliny wodą. Daje to dużo pewności, że liście rośliny są czyste, dobrze umyte. Jednak nie każdy kwiat toleruje obfite podlewanie, zraszanie wodą, dlatego warto stosować tą metodę tylko wtedy, kiedy jest pewność, że to nie zaszkodzi roślinie. Drugi sposób to delikatne zdmuchiwanie kurzy z roślin. Taką metodę można stosować do delikatnych kwiatów.

Oczyszczanie roślin najlepiej wykonać na świeżym powietrzu, a nie w pomieszczeniu, ponieważ kurz może osiąść na roślinie z powrotem. Trzeci sposób bardzo popularny i często stosowany to delikatne przecieranie liści rośliny szmatką. Należy pamiętać o tym, aby szmatka była miękka, dlatego że szorstką szmatką nawet przy delikatnym traktowaniu rośliny można podrażnić jej liście, a nawet zniszczyć całą roślinkę.

Dobrą metodą pielęgnacji kwiatów jest też wstawianie ich do wanny z zimną wodą i obfite podlewanie, albo wstawianie ich do miski z zimną wodą, aby wchłonęły w siebie dużo wody. Liście roślin można odkurzać miotełkami, małymi szczoteczkami. Szczoteczki z piór, lub cienkich plastikowych włosów są odpowiednie do czyszczenia roślin o dużych liściach, np. difenbachii, monstery, fikusa sprężystego. Liście roślin można spryskiwać nabłyszczaczem, który ochroni liście roślin na dłużej. Roślinki pokryte włoskami, na przykład fiołki afrykańskie, albo syningie nie lubią, kiedy przeciera się je mokrą szmatką.

Trzeba je czyścić pędzelkiem, albo szczoteczką do zębów. Rośliny można spryskiwać nie tylko nabłyszczaczem, ale też wodą. Wystarczy tylko butelka ze spryskiwaczem i można delikatnie oczyścić kwiaty z kurzu, który zbiera się na liściach. Jesienią i zimą, kiedy kaloryfery grzeją w mieszkaniach, na domowych roślinach zbiera się więcej kurzu. Wtedy rośliny wyglądają brzydko i mogą zmarnieć, dlatego warto je czyścić, aby do tego nie dopuścić.

Przeczytaj również:

 

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!