Co zrobić żeby jak najszybciej zdrowo i skutecznie schudnąć 10 kg po ciąży?
Co zrobić żeby jak najszybciej zdrowo i skutecznie schudnąć 10 kg po ciąży?
Ciąża to wspaniały okres dla każdej kobiety. Podobno jest to jedyny okres w życiu kobiety, kiedy nie musimy martwić się o swoją sylwetkę i beztrosko pozwalać sobie na zachcianki kulinarne. Brzuszek dodaje nam uroku, a my wierzymy, że po porodzie nasza sylwetka powróci do dawnego wyglądu. Niestety nie zawsze tak bywa, nawet jeśli po urodzeniu pierwszego dziecko udało nam się zgubić nadprogramowe kilogramy, nie jest powiedziane, że podobna sytuacja będzie w przypadku kolejnych porodów.

Wraz z wiekiem spowalnia nasz metabolizm, a organizm inaczej reaguje na zmiany w nim zachodzące podczas ciąży. Stajemy więc przed trudnymi pytaniami jak schudnąć po ciąży czy jak najszybciej schudnąć 10 kg?

Przede wszystkim planując odchudzanie musimy kierować się nie tylko swoim dobrem, ale także naszego maleństwa, dlatego istotnie jest, by wiedzieć jak zdrowo schudnąć. 10 kg to najczęstsza waga, której chcą się pozbyć kobiety po ciąży. O własnym zdrowiu musimy myśleć zwłaszcza karmiąc jeszcze dziecko piersią. Zadajemy więc sobie pytanie, co mam zrobić, żeby schudnąć? Czy można mi zastosować jakąś dietę?

Zastanawiający jest dla nas fakt, dlaczego nie możemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów, skoro niewiele jemy, wciąż zajmujemy się domem i dzieckiem i nasze życie zmieniło się w ciągłą bieganinę. Wiele kobiet po porodzie staje przed tym samym problemem i bezustannie powtarza sobie: muszę schudnąć 10 kg, tylko co zrobić, żeby szybko schudnąć?

A więc co zrobić żeby schudnąć? Główną przyczyną  braku spadku wagi jest dojadanie po maluchu. Dokańczanie resztek po dziecku to najprostsza droga do zrujnowania swojej sylwetki. Tylko nam się wydaje, że kęs bułki, reszta jogurtu czy zupki to nieszkodliwe kęsy. Najlepiej. Kolejnym błędem jest szybkie jedzenie w nadmiernych ilościach. Niedokładnie pogryzione kęsy znacznie wolniej ulegają trawieniu, a podczas szybkiego jedzenia zjadamy znacznie więcej niż jedząc powoli, ponieważ znajdujący się w mózgu ośrodek sytości potrzebuje czasu, by zakomunikować stan najedzenia.

Najprostszą odpowiedzią na pytanie jak zdrowo schudnąć jest oczywiście aktywne spędzanie czasu z dzieckiem, które z każdym dniem będzie wymagało coraz więcej zarówno uwagi jak i ruchu. Zwróćmy jednak uwagę na to, że odpowiedzią na pytanie, jak skutecznie schudnąć 10 kg nie zawsze jest zdrowe odchudzanie.

Jeżeli zatem chcesz wiedzieć jak schudnąć 10 kg, pamiętaj, by pić dużo wody mineralnej, nie dojadać po dziecku, jeść 5 regularnych posiłków w ciągu dnia i stosować odrobinę ruchu, a bardzo szybko przekonasz się, że utrata nadprogramowych kilogramów jest prosta, zwłaszcza przy aktywnym dziecku.

Przeczytaj także inne artykuły dotyczące odchudzania:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!