Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt gotówkowy?
Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt gotówkowy?
Nie ma prostszego sposobu na szybkie otrzymanie dodatkowej gotówki niż kredyt gotówkowy. Obecnie banki są bardziej przychylne klientom i nie wymagają tylu formalności, co jeszcze kilka lat temu. Co więc trzeba zrobić, by uzyskać kredyt?

Zdarzają się sytuacje, kiedy pilnie potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, a twoje konta osobiste i oszczędnościowe świecą pustkami? Nagle zepsuła się twoja pralka, samochód lub brakuje ci środków na wyprawkę szkolną, prezenty świąteczne czy niezbędne leki? Jest na to rozwiązanie. Jeśli nie chcesz się pakować w chwilówki, bo jesteś pewny, że nie zdołasz oddać zadłużenia w krótkim czasie (a to wiąże się z gigantycznymi opłatami), zdecyduj się na korzystny kredyt gotówkowy. Najpierw jednak upewnij się, że bank udzieli ci takiego finansowania.

Przeczytaj: Kto spłaca kredyt hipoteczny/gotówkowy po rozwodzie?

KROK 1

Zdolność i wiarygodność kredytowa

Dla banku bardzo ważna jest twoja zdolność i wiarygodność kredytowa. Co kryje się pod tymi pojęciami? zdolność kredytowa to po prostu zdolność do spłaty kredytu (kapitału i odsetek) w terminach określonych w umowie. Z kolei pod pojęciem wiarygodności kredytowej kryją się wszystkie twoje przeszłe oraz obecne spłaty kredytów, spłaty kart kredytowych czyi limitów w koncie osobistym etc. Jeśli wszystkie zobowiązania spłacałeś regularnie, nie masz na swoim koncie żadnych opóźnień czy nieuregulowanych długów, możesz być spokojny. Będzie to dla banku informacja, że jesteś lojalnym i wiarygodnym klientem i chętnie podpisze z tobą umowę. Swoją historię kredytową możesz sprawdzić w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) – pobierz bezpłatny raport, by mieć 100 proc. pewność, że nie przeoczyłeś żadnej spłaty.

Przeczytaj: Jak działa kalkulator kredytowy?

KROK 2

Przygotuj niezbędne dokumenty

Niezbędne dokumenty to sformułowanie, które przewija się w reklamach każdego banku i instytucji finansowej. A co właściwie się pod nim kryje? Przyjrzyjmy się mu bliżej.

W przypadku kredytu gotówkowego lista niezbędnych dokumentów jest krótka i składa się z dwóch pozycji:

  1. dokumentu potwierdzającego twoją tożsamość – na jego podstawie będą zweryfikowane twoje dane, wiek oraz narodowość. W formularzu kredytowym (dostępnym w placówce lub online) będziesz musiał wpisać dane zgodne z tymi znajdującymi się w dokumencie.
  2. zaświadczenia o dochodach – informacje o wysokości osiąganych przez ciebie dochodów (wraz z danymi podanymi we wniosku o kredyt) będzie podstawą do oceny twojej zdolności kredytowej. Zaświadczenie o dochodach otrzymasz od swojego pracodawcy. Jeśli jesteś emerytem lub rencistą powinieneś potwierdzić ten status, przedstawiając ostatni odcinek renty lub emerytury. Bank może też poprosić cię o dodatkowe potwierdzenie dochodów, np. wyciągi z twojego konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Pokażesz w ten sposób, że jesteś stabilny finansowo i otrzymujesz regularne dochody. Możliwe jest także otrzymania kredytu na oświadczenie – w tym przypadku to ty sam oświadczasz, ile zarabiasz.

Przeczytaj: Co lepsze karta kredytowa czy kredyt bankowy?

KROK 3

Sprawdź, czy pasujesz

Koniecznie zapoznaj się ze szczegółami kredytu, o który zamierzasz wnioskować. Przede wszystkim porównaj produkty w różnych bankach, by najzwyczajniej w świecie nie przepłacić. Gdy już zdecydujesz się na tę konkretną pożyczkę, odwiedź stronę banku i zapoznaj się ze szczegółami. By otrzymać np. kredyt gotówkowy w Getin Banku wystarczy mieć polskie obywatelstwo, osiągać stałe dochody, być pełnoletnim, mieć zdolność oraz wiarygodność kredytową. W zamian bank zaproponuje ci finansowanie w kwocie nawet do 200 tys. zł z okresem spłaty do 10 lat.. Nie musisz się więc obawiać, że nie podołasz. No chyba, że masz na koncie spore długi, których nie spłacasz, nie masz stałych dochodów lub masz mniej niż 18 lat.

Przed Tobą większe wydatki? Weź Darmowy Kredyt Gotówkowy!

Wybór odpowiedniego kredytu powinien zależeć od kilku kluczowych czynników. Po pierwsze zastanów się, jaki jest twój cel kredytowania (zakup samochodu, remont, naprawa sprzętu etc.). Po drugie przełóż zamiary na swoje możliwości – nie zapożyczaj się na zbyt wysoką kwotę, jeśli w rzeczywistości nie potrzebujesz tylu dodatkowych pieniędzy i wiesz, że będziesz miał problemy z ich oddaniem. Pamiętaj o tym, że każdy grosz będziesz musiał oddać - i to z nawiązką. Jeśli jednak szybko potrzebujesz kasy, zdecyduj się na kredyt gotówkowy w banku. Proste procedury, szybka decyzja kredytowa to jego zdecydowane zalety.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!