Domowe sposoby na elektryzujące się włosy
Domowe sposoby na elektryzujące się włosy
Domową metodą na elektryzujące się włosy jest zmoczenie ich wodą, lecz efektywniejsze jest nawilżanie włosów, właściwe suszenie, mycie i szczotkowanie. Włosy, tak samo jak drobinki kurzu czy tkanin, są naładowane dodatnio. Jeśli włos nie jest gładki to ładunki mogą łatwo wnikać do jego wnętrza. Wtedy jony dodatnie włosów oraz, na przykład, ubrań odpychają się wzajemnie, co skutkuje unoszeniem się włosów oraz zjawiskiem znanym jako elektryzujące się włosy.

Odpowiednie suszenie, mycie i czesanie sposobem na puszenie się włosów

Myjąc włosy należy wykonywać poprawiający ukrwienie skóry głowy masaż. Wystarczy opuszkami palców, delikatnie przyciskając, masować skórę głowy okrężnymi ruchami. Wpływa to doskonale na kondycję cebulek włosów, przez co mają mniejszą tendencję do elektryzowania się. Puszącym się włosom zapobiega także właściwe ich suszenie. Nie wolno ich suszyć zbyt gorącym strumieniem powietrza, najlepiej chłodnym. Suszarka powinna posiadać funkcję jonizacji powietrza, która skutecznie przeciwdziała elektryzowaniu się włosów. Włosy trzeba czesać szczotkami wykonanymi z naturalnego włosia lub grzebieniami zrobionymi z metalu lub drewnianymi.

Zwilżanie wodą elektryzujących się włosów

Im bardziej włos jest czysty, nieobciążony oraz suchy, tym prawdopodobniejsze staje się, że będzie się elektryzował. Jednym z najprostszych, ale doraźnych sposobów na ujarzmienie elektryzujących się włosów, jest zwilżenie ich niewielką ilością wody. Można zmoczyć dłonie i przesunąć nimi po fryzurze. Wilgoć sprawi, że ładunki elektryczne zostaną unieszkodliwione. Jednak jest to krótkotrwałe rozwiązanie działające do momentu wyparowania wody

Nawilżanie jako metoda zapobiegająca elektryzowaniu się włosów

Skuteczną metodą na elektryzujące się włosy jest regularne używanie kosmetyków nawilżających. Mogą być to specjalne odżywki do włosów. Należy wybierać produkty, które po użyciu spłukuje się z włosów. Włosy nawylżyć można również domowymi sposobami, wygładzając je tym samym, co z kolei będzie zapobiegać ich elektryzowaniu się. Wszelkie maseczki do włosów wykonane na bazie oliwy z oliwek lub jajek będą skuteczne. Najprostszą z nich jest maseczka zrobiona z jednego żółtka, dokłądnie połączonego z łyżeczka oliwy. Należy mieszaninę nałożyć na umyte i lekko wysuszone włosy na godzinę, a po tym czasie zmyć wodą z dodatkiem soku z cytryny.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!