Kredyty unijne dla małych i średnich firm w zasięgu ręki
Kredyty unijne dla małych i średnich firm w zasięgu ręki
Firmy z sektora MSP często nie byłyby w stanie funkcjonować bez dodatkowych dotacji lub kredytów. Pomocne dla nich są też połączenia obu wymienionych rozwiązań, co pozwoli na zdobycie niezbędnego kapitału niskim kosztem.

Małe i średnie firmy bardzo często nie mogą pozwolić sobie na przeprowadzania kosztownych inwestycji, gdyż dla zachowania płynności finansowej i godziwych zysków muszą liczyć się z każdym, nawet najmniejszym wydatkiem. Z tego też powodu doskonałym wsparciem dla nich są wszelkiego rodzaju dotacje unijne, które pozwalają znacznie rozwinąć działalność i zrealizować swoje nawet bardzo ambitne plany związane z prowadzeniem firmy. Inną metodą finansowania działalności są oczywiście kredyty bankowe, które jednak generują obciążenie budżetu wynikające z konieczności spłacenia nie tylko części kapitałowej, ale też odsetkowej. W tym przypadku niezwykle interesującym rozwiązaniem będzie z pewnością połączenie kredytów bankowych i dotacji unijnych.

Kredyty unijne dla małych i średnich przedsiębiorstw można znaleźć w ofertach kilku banków, przy czym największą uwagę zwraca propozycja Idea Banku. Instytucja ta zajmuje się głównie produktami skierowanymi do przedsiębiorców, a także współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowe w realizacji Regionalnych Programów Operacyjnych. W ofercie Idea Banku znaleźć można Kredyt na Start, Kredyt Obrotowy i Kredyt Inwestycyjny, które łączą się ze wsparciem unijnym i gwarantują przedsiębiorcom naprawdę atrakcyjne warunki spłaty. W przypadku kredytu na start możemy liczyć nawet na 350 tys. zł dostępnych już od pierwszego dnia działalności, a więc bez wymaganego minimalnego stażu na rynku. Co więcej, bank nie pobiera prowizji, ani nie nakłada marży. Jedyny koszt to dwuprocentowe oprocentowanie stałe.

Kredyt obrotowy to szansa na 250 tys. zł z oprocentowaniem w wysokości 3 proc. Banko ponownie nie pobiera prowizji, ani marży. W tym przypadku konieczny jest jednak minimum 6-miesięczny okres prowadzenia działalności. Podobnie jest w przypadku kredytu inwestycyjnego, który jednak daje znacznie wyższą maksymalną kwotę kredytu, która wynosi aż 500 tys. zł przy oprocentowaniu stałym w wysokości zaledwie 1,5 proc. W przypadku wszystkich kredytów maksymalny okres kredytowania to 60 miesięcy.

Skorzystanie z kredytów unijnych wiąże się w głównej mierze w spełnieniu warunków narzuconych przed dany program operacyjny. To z kolei oznacza, że często środki dostępne są tylko dla osób prowadzących działalność w danym regionie kraju, dla którego przewidziany jest program.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!