Jak przygotować mieszkanie, by było bezpieczne dla dziecka?
Gdy w naszym domu zamieszka mały człowiek, niestety musimy być przygotowani na całkowite zmiany w jego wyglądzie i funkcjonowaniu. Dopóki dziecko jeszcze nie chodzi ani nie raczkuje, w mieszkaniu może wszystko zostać według naszego porządku i gustu ale gdy nadejdzie ten dzień, w którym nasza pociecha zacznie stawiać pierwsze kroki, wtedy czas na zmiany.

Raczkujące dziecko będzie chciało zaspokoić swoją naturalna ciekawość i wszędzie dotrze i zajrzy. Dlatego na podłodze mogą zostać tylko przedmioty, które nie wyrządzą dziecku w żaden sposób krzywdy, a w zasięgu jego rączek nie może znajdować się nic, co dziecko mogłoby ściągnąć na siebie, czyli np. długie obrusy.

Przedmioty należy przełożyć na wyższe półki, do których mały odkrywca nie sięgnie, meble muszą stać stabilnie a nawet trzeba zwrócić uwagę na rośliny doniczkowe, które to czasami mają trujące liście lub kwiaty. Jedną z ważniejszych spraw są gniazdka prądowe oraz wszelkie kable. Do gniazdek trzeba włożyć specjalne zatyczki, a kable ciągnące się po podłodze trzeba schować lub zabezpieczyć w taki sposób, by dziecko nie miało do nich dostępu. Dzieci, które już potrafią chodzić, bardzo chętnie sięgają po piloty oraz telefony, więc je także trzeba położyć w miejscu nie dostępnym dla dzieci a w kuchni pilnować, by dziecko nie miało dostępu do gorących garnków czy ostrych przedmiotów.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!