Jak dojść do pieniędzy bez zaciągania kredytów!
Jak dojść do pieniędzy bez zaciągania kredytów!
Mimo iż strona poświęcona jest kredytom, to każdemu kto potrafi oszczędnie gospodarzyć każdym groszem, polecam unikanie zadłużenia nawet w bankach. Lepiej przygotować własny plan finansowy, którego powinno się trzymać przy jego realizacji. Jeżeli stać nas na kredyt i miesięczne raty, to stać nas również na oszczędzanie. Biorąc kredyt musimy opłacić niemałe koszty za jego uzyskanie. Są to prowizje, ubezpieczenia, odsetki itp. itd.

Odliczając koszt całkowity kredytu, jaki musimy spłacić, nie kupimy tego, co możemy zakupić z oszczędzonych pieniędzy.

Weźmy pod uwagę fakt, że dodatkowo do naszej dyspozycji pozostaną wszystkie koszty związane z kredytem. Także mając gotówkę jesteśmy w stanie nasz towar po niższej wytargowanej cenie zakupić, co jest naszym dodatkowym zastrzykiem na plus!
Jeśli już mamy długi, to nie powinniśmy za żadne skarby inwestować tylko po to, aby wyjść z nich. Może to dla nas być jeszcze większą zgubą i zadłużeniem. Nie powinniśmy również próbować szczęścia w grach hazardowych. W te grajmy tylko dla przyjemności i tylko wtedy jak mamy na to pieniądze!
Zadłużeni powinni zdać sobie sprawę z sytuacji, w jakiej się znajdują i zdecydować o tym, czy chcą wyjść z kredytów, albo żyć jak dotąd! Najlepiej w pierwszej kolejności spłacić kredyty. Następnie nazbierać i odłożyć coś na czarną godzinę. Może to być tysiąc lub dwa. Dopiero potem zacząć gromadzić oszczędności. Nie warto oszukiwać samego siebie i pracować na innych. Nie bądź dziadem i zacznij szanować własne pieniądze. Nie funduj ich kredytodawcom, którzy i tak udzielają Ci kredyty nie ze swojego i każą za to jeszcze drogo płacić! Życie bez długów sprawia przyjemność! Spróbuj mojej rady, a przyznasz mi rację!

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!